Ви тут:
Суспільство 

Українські танцюристи здобули нагороду на турецькому турніру

Українські танцюристи здобули нагороду на турецькому турніру

Український танцювальний дует Марія Голубцова та Кіріл Бєлобров виборов «золото» традиційного міжнародного турніру Bosphorus Cup 2019, який завершився в Стамбулі (Туреччина).

Як розповіли у Федерації фігурного катання України, виступаючи в юніорській категорії, фігуристи впевнено виграли обидві програми і зійшли на найвищу сходинку п’єдесталу із загальним результатом 162.75 балів.

Свій довільний танець на музику Сен-Санса учні Марії Тумановської-Чайки виконали без єдиної помарки, показавши якісне, уже «доросле» катання. Судді досить високо оцінили яскравий, емоційний виступ українців – 98.56 балів. Їхня технічна оцінка склала 53.92, а за компоненти наші танцюристи отримали 44.64 балів. Це вже друга перемога талановитого дуету в нинішньому сезоні. В жовтні Марія та Кіріл виграли міжнародний турнір Кубок Хелловін в Будапешті.

Друге та третє місця на Bosphorus Cup посіли росіяни – відповідно Єлизавета Шичина/ Гордій Хубулов (157.22) та Ангеліна Лазарєва/Максим Прокоф’єв (156.84).

До десятки кращих увійшов український юніорський дует Анна Чернявська/Олег Муратов, який завершив змагання на дев’ятій позиції – 136.48. Ще одна наша танцювальна пара – Софія Лизогуб/Данило Єфременко з результатом 119.91 стала 17-ю.

В категорії сеньйори срібними призерами стали українці Олександра Назарова та Максим Нікітін. Учні харківського тренера Галини Чурілової, які в цьому сезоні з усіх турнірів за своєю участю привозили нагороди, й цього разу залишилися вірними собі. Вони були другими в ритмічному танці, чудово виступили і в довільному, але обійти лідерів – поляків Наталю Калішек та Максима Сподирєва не вдалося. Наші спортсмени отримали за другий виступ 112.59 балів, а загалом – 189.23. У польських танцюристів відповідно 114.78 та 192.96. На третьому місці з відставанням від українців більше, ніж на дев’ять балів – російський дует Софія Євдокімова/Єгор Базін (179.95).

В чоловічому одиночному катанні після довільної програми турнірна ситуація для українських учасників не змінилася. Андрій Кокура показав, як і в короткій програмі, восьмий результат (99.80) і фінішував також восьмим (155.66). Його сьогоднішній прокат вийшов не надто вдалим через помилки в стрибковій частині програми. Забагато суддівських «мінусів» на стрибках виявилося і у Сергія Соколова: він показав останній, десятий результат у довільній програмі (84.87) і в загальному заліку( 131.24). Переможцем став росіянин Марк Кондратюк (213.47).

В турнірі жінок наші фігуристки також розташувалися на невисоких місцях. Так, Анні Іванченко сьогодні не вдалося виконати єдиний в її довільній програмі потрійний стрибок – фліп, з якого вона впала. Спортсменка отримала за виступ 67.87 балів, що дало їй десяте місце. А у підсумку вона стала 11-ю (107.91). Слідом за нею, на 12-му місці, розташувалася Міріам Абдулкарімова (65.53 у довільній та 97.34 у підсумку). Виграла змагання жінок в категорії сеньйори колишня харків’янка, яка нині виступає за Австрію Ольга Мікутіна (166.56).