Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У школах запровадять «кар’єрних радників» – коучів з профорієнтації для старшокласників

У школах запровадять «кар’єрних радників» – коучів з профорієнтації для старшокласників

Ганна Новосад пропонує реформувати підхід до вибору професії підлітками – від 6 класу зі школярами вестиметься обговорення всіх нюансів і зарплат сучасних професій.

Про це пише портал “Всеосвіта”.

“У нас з різних причин, у тому числі через вплив батьків, учні дуже часто обирають не те, чим би хотіли займатися, – зауважила міністерка освіти. –  Потім на першому курсі вони усвідомлюють, що пішли не туди, і марнують свій час. Тому ми починаємо працювати над професійною орієнтацією у школах. Зокрема, хочемо зробити «введення у професію», розповідати про спеціальності. Це повинно бути невід’ємною частиною програми”

Програму «введення у професію» очільниця МОН розраховувує на 6-9 класи.

“Також можна розповідати про заробітки. Треба розказувати про те, яка насправді склалася ситуація на ринку праці. Для цього зробимо мережу кар’єрних радників, – анонсує Ганна Ігорівна. – Це може бути одна людина на освітній округ, на кілька шкіл. Вона буде «робити» професійну орієнтацію”.

Також можна робити постійні системні галузеві напрямки співпраці з окремими роботодавцями, – пропонує пані Новосад.

“Наприклад, є IT-компанії. Вони можуть і хочуть приходити в школу та розповідати, як в них влаштований процес та для чого успішному айтішнику з заробітком 3-4 тисячі доларів вивчати математику. Таким чином треба показувати зв’язок між знаннями окремих предметів і потім можливостями отримувати достойну заробітну плату. Зараз ми маємо певний пул роботодавців, які готові з нами співпрацювати у пілотному форматі”, – поділилася планами міністерка освіти.

поширити новину: