Ви тут:
Суспільство Україна 

У разі відсутності транзиту у низці українських міст можуть виникнути проблеми з газопостачанням, — Коболєв

У разі відсутності транзиту у низці українських міст можуть виникнути проблеми з газопостачанням, — Коболєв

Голова Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що у разі відсутності транзиту російського газу через територію України з 1 січня 2020 року у низці міст можливі перебої з газопостачанням. Це питання Нафтогаз підняв у Стокгольмському арбітражі.

Про це повідомляє Hromadske.ua.

“У нас є певні проблеми у тих містах, які напряму беруть газ з території України чи Молдови, де потенційно можуть бути проблеми технічного характеру, на які ми як Нафтогаз чи новий оператор уже можемо впливати”, — повідомив Коболєв.

Він зазначив, що Нафтогаз ці питання з постачанням газу до деяких міст України підняв у новому арбітражному процесі проти російського Газпрому.

“Але навіть ці питання нещодавно були підняті у новому Стокгольмському арбітражі, і ми надіємося, що там допоможуть їх вирішити”, — зазначив голова Нафтогазу.

За його словами, Нафтогаз зробив усе можливе для того, аби підготувати Україну до проходження опалювального сезону без транзиту газу з Росії. Зокрема компанія закачала рекордні обсяги газу до підземних сховищ, а також протестувала роботу ГТС у реверсному режимі. Також Коболєв додав, що Росія часто використовує газ як політичний інструмент, а самому Газпрому може бути вигідно створення штучної газової кризи у Європі.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

“Питання продовження транзиту російського газу піднімалося під час двосторонніх переговорів Володимира Зеленського та Володимира Путіна у Парижі. За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, на цих переговорах сторони домовилися продовжувати домовлятися. Водночас президент України зазначив, що питання транзиту газу на переговорах розблокували”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: