Ви тут:
Суспільство Україна 

У разі припинення транзиту газу втрати Росії можуть бути у 7 разів більшими, ніж втрати України, — дослідження

У разі припинення транзиту газу втрати Росії можуть бути у 7 разів більшими, ніж втрати України, — дослідження

У разі припинення транзиту російського газу через газотранспортну систему України з 1 січня 2020 року, втрати Росії можуть сягнути 3,4 мільярда євро за перший квартал 2020 року. України втратить дохід від транзиту на суму близько 0,5 мільярда євро.

Такий висновок міститься у дослідженні, проведеному німецьким Інститутом з вивчення економіки енергетики при Кельнському університеті (EWI), інформує Hromadske.ua.

Таким чином, російська економіка може втратити майже у 7 разів більше коштів, аніж українська у випадку так званого “нульового” транзиту.

Втрати Росії у дослідженні пов’язують з тим, що країна не зможе у повній мірі отримати свою експортну виручку від експорту газу. Втрати України — з тим, що вона не отримає плати за транзит, яка щороку приносить до 3 мільярдів доларів доходів.

Економічних втрат, у разі неукладення нової угоди про транзит газу, зазнає і ЄС. Зокрема, у разі відсутності транзиту російського газу через Україну, ціни на газ у Європі можуть значно зрости, через що економіка країн ЄС може зазнати близько 1,5 мільярда євро втрат. У разі ж, якщо зима буде холодною, то ця сума може зрости до 2,1 мільярда євро.

“При цьому у дослідженні зазначають, що окрім прямих економічних втрат, припинення транзиту газу через Україну може спричинити ще й репутаційні втрати, які “виміряти дуже складно”. Найбільше таких втрат зазнає та країна, яку визнають “винною” у припиненні транзиту газу”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: