Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У проєкті бюджету Полтавської області на 2020 рік не передбачено фінансування бюджетів участі

У проєкті бюджету Полтавської області на 2020 рік не передбачено фінансування Бюджетів участі

У проєкті бюджету Полтавщини на новий 2020 рік, який розглядали сьогодні (4 грудня) на спільному засіданні керівництва Полтавської облдержадміністрації, Полтавської облради та голів депутатських комісій і фракцій, не передбачено окремою статтею  фінансування на реалізацію проєктів-переможців громадського Бюджету  участі, шкільного Бюджету участі та екологічних ініціатив. Така ситуація обурила депутатів.

“Цьогоріч виграли 72 проєкти бюджету участі громад. В електронному голосуванні взяло участь понад 30 тисяч людей, в паперовому – понад 100 тис. Область обіцяла співфінансування – 6 млн грн. На шкільний бюджет участі також пропонована сума 3 млн грн. Ми повинні заохочувати громадську активність дітей. А екологічні ініціативи – це теж проєкт Полтавської обласної ради. Конкурс проведений, люди виграли і розраховують на фінансування”, – сказав заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Читайте також: На Бюджет участі Полтавської області 2019 року надійшло 205 проєктів

Директор Департаменту фінансів Полтавської облдержадміністрації Павло Кропивка пояснив, що така ситуація склалася через зменшення додаткової державної дотації на 200 млн грн на освіту та охорону здоров’я. А це “вимило” ресурс.

Читайте також: Полтавщина, разом з Україною, увійшла у світовий атлас країн, де успішно реалізовується Бюджет участі

“В даному проєкті, дійсно, враховані видатки не на всі обласні програми через обмежений ресурс. Фінансування окремих проєктів можна буде реалізувати за рахунок вільних лишків, які з’являться після першої сесії Полтавської обласної ради в наступному році. У нас ще будуть вільні залишки.  До того ж 2016-2017 роки були унікальними – приріст темпів власних доходів обласного бюджету був найвищим в Україні. Це наклало свій відбиток. Зараз ситуація дещо інша. Це об’єктивний економічний процес. Доходи виконуються, але немає тих темпів приросту: якщо минулого року було до 30%, то зараз 17-18%”, –  заспокоїв Павло Кропивка.

Читайте також: На Полтавщині визначили проекти-переможці конкурсу “Екологічні ініціативи”

Проте депутати стояли на своєму.

“Це невеликі гроші. Їх треба закласти з самого початку, щоб показати, що ми (Полтавська облрада та облдержадміністрація) пропагуємо новий підхід, коли люди залучаються до управління, у тому числі і через проєкти бюджету участі. Це потрібно і новій і старій владі. Ми також маємо показувати приклад і районам та містам щодо реалізації проектів Бюджету участі”, – наголосив депутат Олександр Удовіченко.

Читайте також: Окуляри віртуальної реальності, природничі кабінети та зони релаксу: які проекти подали на Шкільний громадський бюджет Полтавщини 

Загалом, на співфінансування названих вище проєктів потрібно близько 10 млн грн коштів обласного бюджету. З них близько 6 млн грн на громадський бюджет та 3 млн грн – на шкільний бюджет участі.

Читайте також: Щасливий від того, що Шкільний громадський бюджет Полтавської області знайшов відгук в учнівської молоді, – Олександр Біленький