Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У полтавському виші відкрили “Алею ректорів”

У полтавському виші відкрили “Алею ректорів”

5 грудня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки, яка присвячена ректорам цього навчального закладу.

Експозицію «Алея ректорів» приурочили до 105-літнього ювілею університету. На виставці представлені портрети 12-х керівників учительського, а потім – педагогічного інституту, котрі очолювали його з 1914 до 1933 рр.

«Той достойний майбуття, хто дбає ревно про свою минувшину. І ми сьогодні відкриваємо сторінку пам’яті керманичів нашого закладу вищої освіти. За нею видно історичний перебіг, непрості роки Української Народної Республіки, наповнені глибинного змісту літа українізації, 30 роки XX століття, зокрема і 1937 рік, коли часто змінювалися керівники інституту, воєнне лихоліття. Усе це відзеркалено у цій краплині історії. Я вважаю, що до 105-літньої історії – це один із гідних дарунків”, – зазначив 26-й ректор університету Микола Степаненко, звертаючись із вітальним словом до присутніх.

«На їхні долі випали тяжкі життєві випробування, у них були різні погляди, але усіх їх об’єднав Полтавський педагогічний університет, яким вони керували у різний час. Виставка створена для того, щоб згадати про людей, завдяки яким ми маємо потужний національний університет зі своєю історією», – наголосивпроректор з наукової роботи та депутат Полтавської облради Сергій Шевчук.

У майбутньому планується доповнити виставку портретами всіх ректорів. Над експозицією працюють викладачі кафедри образотворчого мистецтва.