Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА обговорили обласний бюджет на 2020 рік

У Полтавській ОДА обговорили обласний бюджет на 2020 рік

Про основні цифри, доходи та видатки, проєкту бюджету Полтавської області на 2020 рік говорили на нараді в Полтавській облдержадміністрації, на яку запросили і керівництво Полтавської обласної ради, голів комісій та фракцій.

Як доповів директор Департаменту фінансів Павло Кропивка, прогнозовані доходи обласного бюджету (без урахування дотацій та субвенцій) становитимуть 2 млрд 497 млн грн. Це на 234 млн грн більше затверджених показників на 2019 рік. Обсяг доходів загального фонду складе 2 млрд 310 млн грн.

“Найбільшою складовою доходів обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб – це 65,7% від доходів загального фонду. Прогнози надходжень податку складають 1 520 млн грн. Зберігаючи соціальну спрямованість, обласний бюджет пріоритетом визначає розвиток. Видатки розвитку на 2020 рік складуть 1 386,3 млн грн, що становить 30% видатків обласного бюджету. Для порівняння у 2019 році ці видатки становили 1,1 млрд грн”, – сказав Павло Кропивко.

З наступного року встановлено підвищення розміру мінімальної заробітної плати на 13,2% до 4 тис 723 грн; посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у розмірі 2102 грн з ростом до попереднього року на 9,4%. Видатки на оплату праці з нарахуваннями працівникам соціально-культурної сфери враховані з ростом в середньому на 13-18%.

Рентна плата за користування надрами у 2020 році до обласного бюджету очікується в обсязі 422 млн грн, що на 15 млн грн менше прогнозованих показників на 2019 рік.

Надходження податку на прибуток до обласного бюджету планується у сумі 305 млн грн. Це на 45% більше затверджених показників на 2019 рік.

“В цілому, обсяг трансфертів з державного бюджету передбачено 2 млрд 114 млн грн, що на 69% менше розрахункових показників поточного року. Це обумовлено передачею Міністерству соціальної політики України видатків, які на сьогодні здійснюються за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету, місцевим бюджетам. Зокрема, для надання пільг та субсидій населенню. При цьому додаткова дотація для передбачених з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я обласному бюджету передбачається у сумі 262 млн грн, що майже вдвічі менше поточного року”, – повідомив директор Департаменту фінансів.

Він також зауважив, що зменшення додаткової дотації на 200 млн грн лягає додатковим тягарем на обласний бюджет. Тому фінансування окремих обласних програм доведеться відтермінувати. Серед них – бюджети участі та екологічні ініціативи.

“В даному проєкті враховані видатки не на всі обласні програми через обмежений ресурс. Фінансування окремих проєктів можна буде реалізувати за рахунок вільних лишків, які з’являться після першої сесії в наступному році. Ніколи всі видатки не закладалися в початковому бюджеті. Лише минулого року ми змогли це зробити за рахунок додаткової дотації на видатки освіті та охороні здоров’я”,  – зауважив Павло Крпивко.

 

 

поширити новину: