Ви тут:
Суспільство 

У Полтавській ОДА обговорили користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах

У Полтавській ОДА обговорили користування водними об’єктами для плавання на маломірних суднах

У Полтавській ОДА відбулась нарада щодо забезпечення дотримання Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах на території Полтавської області.

Начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець зазначив, що на Полтавщині вже траплялись випадки, коли люди травмувались, катаючись на маломірних суднах у невстановлених місцях.

«У нас з’являються на водоймищах, де заборонено використання транспортних засобів на моторній тязі, любителі швидкої їзди, які створюють небезпеку не лише для відпочивальників, а й для самих себе. Після весняного паводку проводиться обстеження місць відпочинку. Йде сходження повалених дерев, накопичення льоду, мулу, є мілини, де люди можуть вдарятись, травмуватись. Такі випадки були. Нині сезон активного відпочинку вже завершився. Але навесні це буде актуально»

Головний спеціаліст відділу контролю (нагляду) за маломірними (малими) суднами та базами для їх стоянки Нижньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкого транспорту України Олег Міщенко прокоментував, що він обмежений у повноваженнях стосовно порушників.

«Я зможу виписати протокол про адміністративне правопорушення. Максимальна сума штрафу становить від 17 до 85 грн. Також немає механізмів щодо конфіскації транспорту»

А начальник Комунальної організації «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради» Євген Савчук закцентував на тому, що варто підняти штрафи і спростити систему реєстрації техогляду малих суден чи скутерів.

«Провести реєстрацію маломірного судна, скутерів складніше, ніж придбати новий транспортний засіб. Для цього потрібно їхати у Кременчук, після чого — у Київ. А сама реєстрація може затягнутись на місяці. Потрібно, можливо, перевести реєстрацію у ЦНАПи. Також варто спростити систему реєстрації техогляду. І підняти штрафи»

Усі пропозиції щодо цього питання протягом наступного тижня присутні на нараді фахівці мають надіслати в Управління інфраструктури Полтавської ОДА для підготовки відповідного звернення до Верховної Ради, Кабміну, Міністерства інфраструктури України.

Варто зазначити, що відповідно до рішення Полтавської обласної ради від 19 жовтня 2018 року «Про затвердження Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Полтавській області”:

«На всіх озерах, ставках, водосховищах, середніх і малих річках на території Полтавської області (крім Кременчуцького та Дніпродзержинського водосховищ, Ворсклянської затоки в межах с. Кишеньки та с. Орлик, а також гирла річки Сула до с. Погребняки), рух маломірних суден з механічною тягою заборонено протягом року”.

Всі маломірні судна в районі міст Кременчука та Горішні Плавні повинні рухатися тільки за межами суднового ходу на відстані не ближче 10 м від знаків судноплавної обстановки”

Забороняється рух маломірних суден в затоці «Барбара», так як акваторія затоки використовується для проведення змагань та тренування ДЮСШ № 3 міста Горішні Плавні”

поширити новину: