Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували пам’ять жертв злочинів геноциду

У Полтаві вшанували пам’ять жертв злочинів геноциду

У Полтавському краєзнавчому музеї до Міжнародного дня пам’яті жертв злочинів геноциду влаштували зустріч-обговорення «На захист безневинних».

Старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузьменко розповіла, що тільки за останні 100 років до найчисельніших жертв геноцид призвів на територіях тоталітарно-політичних режимів — в Османській імперії в часи І Світової, в умовах нацистської Німеччини, СРСР, Китаю, в Іраку.

 

 

Пам’ять мільйонів знищених і постраждалих вшанували хвилиною мовчання. Кадри на екрані нагадали про геноцид вірмен, євреїв, ромів, Голодомор-геноцид українців.

Ієромонах Іоанн Луценко (ПЦУ) помолився за спокій душ усіх постраждалих від геноцидів, вчинених безбожницькими владами.

“Ми повинні не тільки пам’ятати про це заради пам’яті, але й виконати місію — не допустити такі безбожницькі влади до керування, до повторення нових геноцидів. Кожен повинен обстоювати правду, і не тільки молитовно, хоча це теж важливо, але і словом і ділом. Цінувати свою державу, передавати батьківську пам’ять із покоління в покоління. Іноді дітей оберігають від негативних переживань, щоби вони не знали того, що, наприклад, пережила бабуся, і тим самим оберігають від пам’яті про минуле», – наголосив він.

«Страшно чиитати про ці злодіяння, які були вчинені владами над своїм народом — вірменами, євреями, українцями. Турбота держави — це піклуватися про всі національності, які проживають на її території. Як представники держави Департамент культури й туризму намагається співпрацювати з усіма нацменшинами, релігійними громадами, усіма конфесіями, щоби не спровокувати ніякого конфлікту, і сподіваємося, нам це вдається», — зазначила заступник директора Департаменту культури й туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко.

Усі охочі могли переглянути виставку про геноцид ромів «Зневажений геноцид», що відкрилася в музеї кілька днів тому, а також висловитися біля «вільного мікрофону». Так, родинними спогадами поділилася колишня співробітниця обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара.

поширити новину: