Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві стартували покази фестивалю Docudays UA

У Полтаві стартували покази фестивалю Docudays UA

Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського відкрила стрічка  «Bellingcat: Правда у світі постправди» режисера Ганса Пула.

Після перегляду стрічки відбулася дискусія на тему: “Що потрібно знати суспільству про цифрову безпеку в інтернеті? Як уберегти наших близьких?”

“Дуже потужна документальна кіноробота. Вона розповідає не лише про те, як працюють волонтери #Bellingcat, як вони збирають, зберігають, аналізують цифрові сліди та докази. І не лише про те, що в сучасному світі для розкриття деяких воєнних, політичних злочинів чи фейкових новин достатньо мати комп’ютер, доступ до мережі і набір певних навичок. В цифровому світі людям, які коять злочини подібні до збиття рейсу #MH17 стає все важче приховати злочин. В світі постправди – правда стає цінністю”, – говорить Андрій Карпенко, експерт з цифрової безпеки Полтавської філії Суспільної Служби України.

Голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко зазначила:

«Документальне кіно — це емоційний вид мистецтва. Вплив на емоції дозволяє достукатися до різних людей і по-іншому подивитися на життя. Режисери показують життя як воно є. І коли люди бачать це на екрані, їм відкриваються нові сенси».

Після кожного фільму буде обговорення. Окрім Полтави, документальні фільми зможуть переглянути і жителі Пирятина, Гадяча, Лубен, Зінькова, Карлівки. Будуть влаштовані спеціальні події для вчителів-психологів області. Громадські активісти, правозахисники, вчителі після перегляду документальної стрічки “Булер” розмірковуватимуть над таким явищем як кібербулінг. Упродовж грудня в рамках XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA пройдуть тематичні зустрічі в медіакавярнях, повідомила регіональна координаторка XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Полтавщині Наталія Кірячок.