Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві психологи розповіли, як українці реагують на політику

У Полтаві психологи розповіли, як українці реагують на політику

“Психологія політичного самовизначення та громадянської освіти в інформаційну епоху: виклики сучасності”, – саме такою була тема наукової конференції “Програма Event”, яка відбувся у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені Остроградського.

Організаторами цього заходу, окрім вище зазначеного Інституту, виступили: Полтавський відокремлений підрозділ Асоціації політичних психологів України, Полтавський національний педагогічний університет імені Короленка та ТОВ “Осередок розвитку освіти”.

Доповідачами на конференції були визначні українські науковці: кандидат психологічних наук, професор кафедри психології ПНПУ імені Короленка, голова Полтавського відокремленого підрозділу АПП України Володимир Моргун; доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Президент АПП України Вадим Васютинський; доктор наук, професор, завідуюча кафедрою психології психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені Короленка, системний психотерапевт Кіра Сєдих та інші науковці.

Як зазначили учасники наукової конференції, тема психологічного самовизначення суспільства на часі є доволі актуальною і цікавою для її вивчення. Адже історія наочно показала, що якщо громадянин не чіпає політику, то вона зачепить його. Етапність становлення незалежної України, на думку науковців, це яскраво продемонструвала.

“Результатом нашої роботи, дослідження масово-політичної свідомості, психологічного моніторингу, який триває з 1994 року до цього часу, є дуже цікава динаміка. Тому, що у всіх подіях, які відбуваються навколо нас, є багато політики, є багато економіки, але, на мою думку, і я у цьому переконаний, діє більше психологія. Тобто все, що відбувається, це є, на сам перед, психологічні явища, які важче зрозуміти, ніж політичні і економічні, але вони є найважливіші. Тому ми цим і займаємося. Тема стосується психологічного самовизначення особи. Відбулась поляризація нашого суспільства. Це проявилось у 2004 році, коли суспільство поділилось на дві половини. Далі відбувалася ментальна українізація – патріотизм, національна ідентичність. Були свої проблеми і на західній Україні, і на східній. Але після 2004 року українські настрої поширились і на південний схід. Ми фіксували, що молодь на заході не така безапеляційна, як старше покоління. А молодь на сході не така вже проросійська, прорадянська, як старше покоління. Тобто молодь сходу і заходу схожі. І це дуже гарна перспектива на майбутнє”, –  розповів Вадим Васютинський.

Також присутні розглянули такі теми як, велика психоаналітична група, як інструмент психосоціальних процесів в Україні; як вижити в лавині інформації та інші.

поширити новину: