Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу спогадів військового хірурга-“афганця”

У Полтаві презентували книгу спогадів військового хірурга-“афганця”

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбулася презентація книги Михайла Шика “Афганістан очима хірурга. Кандагар 1987- 1988”. Книга побачила світ у полтавському видавництві АСМІ. 

Військовий лікар із м. Полтави Михайло Шик перебував у Афганістані 13 місяців у 1987-1988 роках, був начальником Кандагарського військового госпіталю. Увесь цей час вів записи в щоденнику, які опрацював і систематизував уже вдома. Саморобна книга в єдиному екземплярі зі сторінками тексту, набраного на друкарській машині, нагадувала нагадувала радянський підпільний самвидав. Вона була передана Полтавському обласному краєзнавчому музеєві ім. В.Кричевського для експозиції у відділі, присвяченому Афганістану.

Книгу видали накладом 200 примірників коштом обласних громадських організацій ветеранів війни в Афганістані. Її подарують школам та бібліотекам Полтавщини. Один з авторів ідеї – колишній воїн-“афганець” і АТОвець Іван Петренко розповів, що книгу приурочили до ювілейної дати – 40-ї річниці з початку військових дій на території Афганістану.

“Рукопис потрапив до нас із виправленнями, підтираннями. Але коли я його прочитав, мене вразила правда і щирість. Той досвід не має права на забуття. На жаль, ми пішли шляхом скорочення військових сил. І коли розпочались воєнні дії на сході,  ми були зовсім неготові. Так, велика частина втрат у Іловайську і Дебальцевому — це воєнно-санітарні втрати. Ми вирішили видати цю книгу, і мені хотілося, щоб вона була виконана бездоганно”, – зазначив він.

На презентацію завітали голова обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександр Расько, рідні, колеги та побратими Михайла Шика, який залишив цей світ у 2001-му. Уривок книги прозвучав у виконанні студентів базового медичного коледжу. 

“Це не просто художня сповідь, а практична настанова для лікаря. Попри те,  що це вже історія, книга дає зрозуміти — те, що було тоді, повторилося зараз для нашої країни. Цей досвід, досвід ведення хворих з політравмою потрібен нашим лікарям, які працюють зараз на передовій і рятують життя наших воїнів”, – наголосив заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, проректор УМСА Валерій Похилько. 

  

поширити новину: