Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка

У Полтаві нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка

6 грудня у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка урочисто нагородили лауреатів щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка. Основним завданням якої є виявлення та підтримка молодих митців, сприяння естетичному та мистецькому вихованню підростаючого покоління на творах класиків образотворчого мистецтва.

Про це повідомляє прес-служба Полтавської міської ради.

Головна ідея премії – пошанування творчості художника-передвижника Миколи Олександровича Ярошенка, заохочення молоді до вивчення його мистецької спадщини.

Організаторами премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Заснована Полтавською міською радою за пропозицією колективу музею для відзначення митців, науковців, працівників культури, працівників засобів масової інформації, громадських діячів та ділових людей регіону.

Лауреатами премії цьогоріч стали:

– у номінації «Образотворче мистецтво. Живопис» полтавський художник, активний учасник найрізноманітніших мистецьких акцій, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, творчих груп, пленерів, володар гран-прі міжнародного осіннього салону «Золота ЗуЗа» (Рівне, 2010), член НСХУ з 1989 року, автор фігуративних композицій та пейзажів Анатолій Лавренко;

– у номінації «Образотворче мистецтво. Графіка» живописець і графік, член НСХУ з 1988 року Галина Рідна. У творчості художниці помітні впливи українського народного мистецтва, зокрема стінопису. Її експресивно-декоративні твори відомі далеко за межами Полтави;

– у номінації «Образотворче мистецтво. Скульптура» скульптор, член НСХУ з 1992 року Сергій Олешко. Усе своє життя митець присвятив втіленню образів видатних діячів сучасності та історії в монументальних творах. У Львові — це пам’ятники Володимиру Івасюку, Івану Трушу, Никифору Дровняку, у Полтаві – меморіальні дошки А.Т.Кукобі та Л.В. Позену;

– у номінації «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій» колектив Народного аматорського ансамблю скрипалів-викладачів Полтавської дитячої музичної школи №1 ім. П.І. Майбороди. Керівник – Тетяна Лисенко, концентмейстер – Наталія Єфремова. Колектив традиційно бере участь у найрізноманітніших полтавських мистецько-культурних заходах, вносить вагомий особистий вклад у розвиток культури та мистецтва, сприяє просвітницькій та освітньо-виховній роботі з підростаючим поколінням;

– у номінації «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва» мистецтвознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської та німецької філології Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Тетяна Луньова. Свої мистецтвознавчі розвідки вона почала публікувати з 2014р. Нині є автором цілої низки статей, присвячених, як творчості окремих художників, так і загальним мистецьким явищам. Праці Тетяни Луньової характеризуються глибоким аналітичним підходом, новизною поглядів та філігранним мовним викладом;

– у номінації «Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка» заступник голови правління наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Завод «Лтава», заслужений працівник промисловості України Тетяна Грицай. Вагома фінансова підтримка Тетяни Грицай одного із найвагоміших ювілейних видавничих проектів музею, сприяла виходу у світ каталогу виставки «Портретний живопис ХУІІІ-ХХ століття». Це видання колектив Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка розглядає як новий крок на шляху розвитку своєї видавничої, наукової та популяризаторської діяльності.

Усі лауреати премії отримали диплом, срібну медаль і грошову винагороду.

“Я впевнений, що наступного року ювілейна премія буде ще більш феєричною. Вдячний усім, хто брав участь, вдячний конкурсному журі, яке обирало переможців. Радий всіх вас вітати. Є про що нам говорити, є що показувати туристам”, – сказав секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, вітаючи присутніх.

Директор Галереї мистецтв Ольга Курчакова зазначила, що якби не Микола Олександрович Ярошенко, якби не його активна життєва позиція, в Полтаві взагалі б ніколи не було художнього музею.

“Це абсолютно логічно і справедливо, що єдина мистецька премія у нашому місті, яка уже декілька років вручається під патронатом нашої міської влади, для нас є надзвичайно важливою. І кожного року шість кращих з кращих номінантів отримують у стінах нашого музею свої нагороди”.

Як розповіла лауреат премії у номінації “Наукові праці та дослідження у галузі мистецтва” Тетяна Луньова, отримати нагороду для неї дуже почесно:

“Це надзвичайно велика радість для мене, висока відзнака та велика честь. Тому що завдяки цій премії розумієш, що ти на часточку причетний до всього найвищого, найпоетичнішого, що є у нашій Полтаві. Це можливість відчути себе частинкою культури. Той факт, що моя робота в галузі культури була визнана достойною такого високого рівня і дає розуміння своєї причетності. І також це велике натхнення творити далі. Це така настанова творити ще краще, ще на вищому рівні. Я отримала відзнаку за мистецтвознавчі публікації, що розподіляються на два типи: одні є більш наукового плану, а друга частина мого доробку – це мистецтвознавчі есе, присвячені художникам Полтавщини”.

поширити новину: