Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах вшанували пам’ять краєзнавця Бориса Ванцака

У Лубнах вшанували пам’ять краєзнавця Бориса Ванцака

Лубенський краєзнавчий музей імені Гната Стеллецького запросив лубенців на зустріч присвячену 90-річчю від дня народження Бориса Сидоровича Ванцака.

Журналіст та поет, письменник та публіцист, ввійшов в історію, як видатний краєзнавець та популяризатор знань про минуле Лубенщини. Про краєзнавчі видання «Лубни», «Рідний край», «Подвижники українського музейництва» підготовлені Борисом Ванцаком розповів присутнім директор музею Віктор Верещака. Історик Іван Лисенко поділився спогадами про роль краєзнавця у відзначенні 1000 – ліття міста.

Про творчу спадщину нашого земляка, яка нині зберігається в архівному секторі виконавчого комітету Лубенської міської ради, розповіла завідувач Наталя Якименко. Журналістка та письменниця Марина Кононенко відзначила, що Борис Сидорович був з когорти справжніх дослідників, які своїм прикладом надихають на вивчення та збереження історії нашого міста.

Молодший науковий співробітник музею Тетяна Сафронова наголосила, що саме завдяки подвижницькій праці краєзнавця до нас із забуття повернулися та назавжди ввійшли в історію імена багатьох видатних земляків. Відвідувачі заходу мали змогу почути запис виступу Бориса Ванцака на зустрічі в Національній спілці письменників України та переглянути фото та документи з особистого архіву краєзнавця.

 

поширити новину: