Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У Кременчуці вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

13 грудня у КНМП “Лікарня відновного лікування” відбувся урочистий захід, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У даному медичному закладі майже 20 років успішно проходять реабілітацію та медичне обслуговування ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Відділення для реабілітації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС є єдиним в Україні, яке повністю утримується за кошти міста не обласного значення. У Кременчуці проживає близько 2000 чорнобильців, 550 з них щороку безоплатно за рахунок коштів міського бюджету проходять лікування та реабілітацію у лікарні відновного лікування.

Про це повідомляє Кременчуцька міськрада.

Привітали людей, які захистили Україну і світ найгірших наслідків ядерного вибуху на 4-ому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, секретар міської ради Юрій Гриценко, начальник управління охорони здоров’я Максим Середа, керівник лікарні відновного лікування Микола Чіп, лідери громадських організацій, що об’єднують в своїх лавах учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та медичний персонал закладу.

Секретар міської ради Юрій Гриценко від імені територіальної громади Кременчука, депутатського корпусу та міського голови Віталія Малецького висловив слова вдячності людям, які ціною власного здоров’я змогли зупинити розповсюдження ядерного лиха територіями нашої держави та країн – сусідів. Він зазначив, що міська влада не зменшуватиме видатки на потреби кременчуцьких ліквідаторів, які за рахунок коштів міського бюджету мають можливість не тільки лікуватися, а й проходити реабілітацію. Юрій Гриценко подякував керівництву та персоналу лікувального закладу за щоденну турботу про своїх пацієнтів та вручив подарунок – холодильник-морозильник для потреб відділення для реабілітації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Начальник управління охорони здоров’я Максим Середа підкреслив, що лікарня відновного лікування, де проходять лікування та реабілітацію чорнобильці була і залишається в пріоритеті кременчуцької медичної галузі. Він повідомив, що в бюджеті Кременчука на 2020 рік, який був затверджений 12 грудня 2019 року на пленарному засіданні сесії міської ради, враховані всі потреби та виділені необхідні кошти на медикаментозне лікування та немедикаментозне забезпечення реабілітації ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції подякували керівництву міста за вагому допомогу, відзначивши, що Кременчук – це одне з не багатьох міст, де дійсно підтримують чорнобильців.

Чудову концертну програму для учасників заходу подарували творчі колективи Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка.

Система Orphus