Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Гребінці обговорили перспективи співпраці у рамках проєкту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

У Гребінці обговорили перспективи співпраці у рамках проєкту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

У Гребінківській міській раді національний консультант ООН проєкту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) Алла Лимарь зустрілася з активістами багатоповерхових будинків з питань створення ОСББ, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.

Під час заходу були обговорені питання щодо покращення енергоефективності житлового сектору міста шляхом об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та реалізації енергоефективних проєктів, повідомляє Гребінківська міська рада.

Заступник міського голови Володимир Зінченко проінформував активістів ініціативних груп з питання створення ефективного власника житла, діяльності ОСББ, впровадження заходів енергоефективності та енергоощадності у багатоквартирному житловому фонді.

На сьогодні покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор.

Протягом двох років проєкт ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.

Проєкт проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

У рамках зустрічі сторони домовились про проведення спільних заходів стосовно об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. У свою чергу міська рада надаватиме всебічну підтримку щодо реалізації проєкту «HOUSES» на території громади з метою покращення енергоефективності житлового фонду, сприяння у виявленні активних громадян, організації їх участі в заходах, що проводяться ПРООН.

Участь у проєкті «HOUSES» можуть брати представники існуючих ОСББ, ініціативних груп зі створення ОСББ, житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), які планують трансформуватись в ОСББ.

Подати заявку на участь у проєкті можна за посиланням www.houses.in.ua/registration.