Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Три роки тому у зоні АТО загинув військовослужбовець з Полтавщини

Три роки тому у зоні АТО загинув військовослужбовець з Полтавщини

Сьогодні, 1 грудня, у Києві відбувся традиційний ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході на території Міністерства оборони України взяли участь рідні, близькі та бойові побратими загиблих українських Героїв, керівництво, офіцери та працівники Міністерства оборони України і Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону, курсанти військових навчальних закладів столиці.

Сьогодні, 1 грудня, Дзвін Пам’яті пролунав 4 рази.

Цього дня внаслідок російської збройної агресії на Сході нашої держави загинули військовослужбовці Збройних Сил України:

У 2014 році:

Молодший сержант ПОТАПЕНКО Олександр Олександрович

У 2015 році:

Сержант ГУРА Юрій Сергійович

Солдат МОТИЛЬ Сергій Анатолійович

У 2016 році:

Сержант ЛУКАШ Олександр Анатолійович.

Олександр Лукаш народився 8 травня 1965 року у селі Біленченківка Гадяцького району Полтавської області. Про це повідомляє сайт “Книга пам’яті полеглих за Україну”.

Мав звання сержанта. Служив на посаді командира САУ у 92-й окремій механізованій бригаді.

Загинув 1 грудня 2016 року в результаті мінометного обстрілу в районі міста Красногорівка (Донецька область). Міна пробила колоди у бліндажі й розірвалася всередині. Олександр дістав поранення грудної клітки, осколками пробило легені. Його оперативно довезли до шпиталю, але лікарям не вдалося врятувати життя воїна.

У Олександра залишився батько, сестра, дружина, син, донька та онука.

Похований у Полтаві.

Указом Президента України № 58/2017 від 10 березня 2017 року, “за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку”, нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави, поклавши квіти до Стели Пам’яті.