Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Трьом комунальним підприємствам Полтавщини виділили по 5 млн грн для погашення боргів

Трьом комунальним підприємствам Полтавщини виділили по 5 млн грн для погашення боргів

На черговій двадцять дев’ятій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати проголосували за виділення 15 млн грн для трьох комунальних підприємств Миргорода та Лубен. Зокрема, по 5 млн грн отримають  “Миргородводоканал”, “Миргородтеплоенерго” та “Лубнитеплоенерго”.

Виділені кошти підприємствам підуть на погашення заборгованості з заробітної плати, яка виникла через різницю в тарифах (заборгувала держава). Різниця в тарифах виникла у 2017-2019 роках між фактичною вартістю послуг та тарифами, що повинні були встановлюватися Полтавською обласною радою.

“У 2016 році, коли було перше звернення до Полтавської обласної ради нинішнього скликання, ні “Миргородводоканал”, ні “Миргородтеплоенерго” не були збитковими. Після 2016 року тарифи встановлювала обласна рада. Підприємства опинилися в складній ситуації. На останній сесії ми прийняли “Миргородводоканал” у власність громади міста і виділили на першочергові витрати 4 млн  грн. А в бюджет наступного року заклали 3 млн грн. Моє бачення щодо комунальних підприємств – їх треба поступово передати у підпорядкування місцевих громад і забути цю тему на рівні області”, – сказав міський голова Миргорода Сергій Соломаха.

Загалом, програма фінансової підтримки підприємств комунальної теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства Полтавської області на 2019-2021 роки передбачає фінансування 122 млн грн. В цю суму входять кошти для проведення капітальних вкладень та придбання основних засобів. Проте гарантій щодо такої допомоги обласна рада не дає.

 

 

 

 

Система Orphus