Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Смартфон і сімейне життя: як нарешті “відлипнути” від екрана

Смартфон і сімейне життя: як нарешті “відлипнути” від екрана

У сучасну еру смартфонів для збереження сім’ї і здоров’я дитини необхідно або повернутися в минуле, або переїхати в еко-село або просто заборонити всі гаджети в будинку. Ми, звісно жартуємо, але доля правди в цьому є – потрібно усвідомити залежність і створити для себе і своєї сім’ї певні рамки і межі використання техніки.

Про це повідомляє nashamama.com

1. Канікули без гаджетів і інтернету.
Сьогодні модним напрямком стає «цифровий детокс» – час, проведений без смартфонів, планшетів, ноутбуків і т.д. Хтось влаштовує експеримент, опиняючись від будь-яких гаджетів і інтернету на добу, хтось зникає тільки з соціальних мереж, але на цілий місяць.

Поїхавши у відпустку з сім’єю, спробуйте вимкнути мережу взагалі, або ж встановити нескладні правила користування.

2. Сімейне дозвілля, цікаве всім.
Щоб звільнитися від привабливості віртуального світу, потрібно навчитися наповнювати цікавими подіями життя реальне. Заведіть за правило хоча б у вихідні та святкові дні приділяти час спільної сімейної діяльності (настільні ігри, квести в коробках, спільне приготування вечері, прогулянки на велосипедах або лижах, банні посиденьки і т.д.). Втім, для спільного родинного дозвілля зовсім не обов’язково відключати гаджети. Можна виділити вечір на комп’ютерну гру удвох або разом з дітьми, провести пару годин з планшетом, разом розробляючи дизайн кухні тощо.

3. «Коробочка» для гаджетів.
У багатьох школах зараз ввели правило на початку навчального дня всім школярам здавати свої смартфони та інші гаджети в спеціальні місця для зберігання до тих пір, поки уроки не закінчаться. Щоб смартфони не відволікали домочадців від спілкування один з одним, непогано і вдома завести певне місце (поличку або коробку), куди потрібно обов’язково скласти телефони, наприклад, перед вечерею або спільним обідом.

4. Час для пустощів.
Навчіться контролювати особистий час в онлайні. Проаналізуйте денний розклад, і ви напевно зможете виділити годину або два, які проводите в дорозі, в очікуванні дитини з занять або тренування, просто на самоті. Саме ці хвилини ви можете «безболісно» для сімейних відносин присвятити соціальним мережам або просто серфінгу в інтернеті.

поширити новину: