Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Роман про початок війни на Донбасі отримав премію “Книга року BBC” за 2019 рік

Роман про початок війни на Донбасі отримав премію “Книга року BBC” за 2019 рік

Переможцем літературного конкурсу “Книга року BBC” за 2019 рік став роман “Доця” письменниці Тамари Горіха Зерня. Імена лауреатів оголосили 13 грудня у київському Мистецькому арсеналі.

Про це повідомляє 112.ua.

“Події роману розвиваються навесні – влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас – це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії – і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і опору. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна – це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землю”, – йдеться в описі роману на сайті премії.

Головною героїнею книжки стала реальна волонтерка на ім’я Наталя, яка допомагала українським військовим, у тому числі під час оборони Донецького аеропорту, а пізніше стала координувати волонтерську допомогу. Авторка роману також займалася волонтерством, завдяки чому і познайомилася з Наталею. Крім того, для книжки вона зібрала реальні історії періоду початку війни на Донбасі.

“Крім того, нагороду вручили в номінаціях “Дитяча література” і “Есеїстика”. У першій номінації переміг фантаст Володимир Арєнєв з книжкою “Сапієнси”, а у другій – відомий прозаїк Тарась Прохасько зі збіркою нарисів “Так, але…”. Всі переможці отримають грошову нагороду, еквівалентну 1000 британських фунтів”, – йдеться у повідомленні.