Ви тут:
Суспільство Україна 

Рік тому три гілки українського православ’я об’єдналися у Православній Церкві України

Рік тому три гілки українського православ’я об’єдналися у Православній Церкві України

15 грудня 2018 року у Софії Київській відбувся Об’єднавчий собор за участі трьох гілок українського православ’я.

Напередодні об’єднавчого собору і навіть на самому соборі відбувалися непрості узгодження. До останнього моменту зберігалося побоювання, що собор буде зірваний. І все ж він відбувся. На нього прибули всі архієреї УПЦ Київського Патріархату й Української автокефальної Православної Цекви, а також два ієрархи УПЦ Мосовського Патріархату (хоча напочатку про готовність підтримати об’єднання заявляли десять). Був досягнутий компроміс.

На цьому Соборі було прийнято Статут єдиної помісної Церкви та обрано її Предстоятеля – Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

“Господь дарував нам справдження мрії багатьох поколінь українців, і за результатами Об’єднавчого Собору, що відбувся у храмі Святої Софії в Києві, ми нині маємо єдину помісну Українську Православну Церкву”. Про це Митрополит Київський і всієї України Епіфаній написав на своїй сторінці у Facebook та оприлюднив відеозвернення.

 

Першоєрарх нагадав, що добре пам’ятає щирі емоції добра, вдячності та підтримки, які вирували рік тому на Софійській площі, де тисячі людей впродовж кількох годин очікували позитивних новин від рішення Собору: “В той день, 15 грудня, сталася справді історична для всіх подія: ми усі разом зуміли засвідчити факт єднання трьох гілок українського православ’я”.

поширити новину: