Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

Профільна комісія Полтавської облради рекомендувала передбачити в проєкті обласного бюджету кошти на будівництво спортмайданчиків

Профільна комісія Полтавської облради рекомендувала передбачити в проєкті обласного бюджету кошти на будівництво спортмайданчиків

10 грудня під головуванням Олександра Алексюка відбулося засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Олексій Порохня, Олег Сазонов, Ігор Скляр, Іван Близнюк, Анатолій Власенко, Володимир Барчук, Руслан Рогов, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Депутати розглянули та підтримали низку проєктів рішень чергової сесії обласної ради: про обласний бюджет на 2020 рік, про стратегію розвитку Полтавської області, про внесення змін до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017 – 2020 роки, про затвердження Положення про щорічний конкурс студентських наукових робіт “Від студентського самоврядування – до самоврядування громад” у новій редакції.

З першого питання доповів директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка.

“У бюджеті 2020 року концептуально змінились підходи держави та Кабміну до місцевих бюджетів. З місцевих бюджетів виключене фінансування державних соціальних гарантій. Тобто видатки на пільги, субсидії, державну допомогу сім’ям з дітьми на пільгове перевезення будуть з 2020 року фінансуватися як цільові програми з державного бюджету. Тобто, штучно збільшуватися видатки місцевих бюджетів не будуть. Таким чином обсяг обласного бюджету в загальній сумі проти минулого року скоротився вдвічі.  Минулого року ми затверджували обласний бюджет 9 мільярдів 200 мільйонів гривень, у цьому році це буде 4 мільярди 600 мільйонів гривень. Хоча якісно бюджет абсолютно не гірший. В розрахунках держбюджету було враховане зростання заробітної плати на 12%, індекс інфляції 6%, видатки на енергоносії 8%, у нас всі ці показники враховані, а по заробітній платі й утриманні установ видатки дещо більші ніж ті, що розраховувалися у держбюджеті. Зростуть видатки на фізичну культуру і спорт більше, ніж на 20%, будуть збільшені видатки на оздоровлення та відпочинок дітей на 40% проти 2019 року і на 15% буде збільшена загальна сума видатків на часткову компенсацію путівок”, – сказав Павло Кропивка.

У контексті питання про обласний бюджет на 2020 рік комісія рекомендувала облдержадміністрації передбачити у проєкті бюджету кошти на фінансування будівництва в області спортивних майданчиків. Позиція депутатів пояснюється необхідністю продовжити започатковану в області практику спорудження в громадах спортивних майданчиків зі штучним покриттям, антивандальних майданчиків із вуличними тренажерами, що сприяє пропаганді здорового способу життя, залучення населення до занять фізичною культурою і спортом.

Також депутати затвердили план роботи постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму на 2020 рік.

 

поширити новину: