Ви тут:
Відео Суспільство ТОП-новина Україна 

Про що розповів Володимир Зеленський на ток-шоу “Право на владу” (повне відео)

 Про що розповів Володимир Зеленський на ток-шоу “Право на владу” (повне відео)

12 грудня Президент України Володимир Зеленський завітав до студії суспільно-політичного ток-шоу «Право на владу», щоб відверто відповісти на всі питання про результати історичної зустрічі “Нормандської четвірки”.

Про це повідомили в Офісі Президента


Президент Володимир Зеленський подякував Німеччині та Франції за потужну підтримку України під час перемовин у Нормандському форматі. Водночас на саміті він відчув, що Україна може домовлятися з Росією. Про це Глава держави заявив в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1», коментуючи результати переговорів з Президентом Росії Володимиром Путіним у Парижі на Нормандській зустрічі.

«Я точно зрозумів, що у нас розпочався діалог. Ми можемо домовлятися. Це буде нешвидко. Але це буде. У нас достатньо сильна позиція: війна в Україні – на жаль, це наша земля, це наші люди», – сказав він.

Як уточнив Глава держави, під час зустрічі він привітався з Володимиром Путіним за руку, адже без цього неможливо розпочати діалог.

«А як можна по-іншому зустрічатися на найвищому рівні? Як можна без цього розпочати діалог? Як можна без цього домовлятися, а найголовніше – вирішувати питання? Мені здається, що в цілому ми багато що вирішили. Але результат цих рішень ми побачимо до кінця року», – наголосив Президент.

Питання повернення Україні контролю над кордоном є слабким місцем Мінських угод, заявив Президент Володимир Зеленський в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Найскладніше питання – передача кордону під контроль України. Це дуже смішно, тому що це наш кордон. Але це слабке місце, ахіллесова п’ята Мінських угод – те, що було підписано нашою стороною. На жаль, ми підписали, що нам передають під контроль наш кордон тільки після виборів на тимчасово окупованих територіях», – сказав Глава держави.

Володимир Зеленський наголосив, що у нього з Президентом Росії різні позиції в цьому питанні.

«Мені сподобалося, що ми почали про це говорити. Домовилися, що будемо говорити про це більш детально з різними варіантами на наступній зустрічі у Нормандському форматі», – зазначив Президент.

Глава держави наголосив, що Україна виступає за те, щоб деякі положення Мінських угод – зокрема ті, що стосуються відновлення контролю над кордоном – були змінені.

Звільнення утримуваних осіб відбуватиметься у три етапи, заявив Президент України Володимир Зеленський в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Зараз має відбутися звільнення всіх встановлених. Це перший етап. До Нового року – ми віримо в це. 18 грудня у Мінську буде зустріч, засідання Тристоронньої контактної групи, де обговорюватимуться ці списки», – сказав Глава держави.

За його словами, другим етапом стане обмін після узгодження списків Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

«Бойовики не допускали туди представників Червоного Хреста, щоб підтвердити ще списки, які в нас є, але вони не узгоджені тією стороною. Тобто це буде другий крок», – зазначив він.

Третій крок – повернення утримуваних осіб з Росії та окупованого Криму.

«Третій крок – ми проговорили з Президентом Російської Федерації, що нам потрібно вирішити питання з громадянами України, які перебувають на території Росії та на території Криму. Це буде інший трек. Я думаю, його обговорюватимемо після обміну всіх узгоджених на всіх узгоджених», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що зведення стіни на межі з окупованою територією Донбасу – це останній і небажаний варіант вирішення конфлікту на сході країни.

В ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» Глава держави нагадав, що під час засідання РНБО було затверджено п’ять планів реінтеграції Донбасу і повернення наших територій. «Для мене побудова стіни не план «Б», а план «остання буква». Це останній план. Я поки що дуже не хотів би, щоб ми застосували сам цей план. Бо ця стіна – я про це говорив відверто – вона вже є. Тобто нам потрібно вирішувати, як повернути людей, їхню ментальність, їхнє розуміння, що вони – українці. Це дуже важливо. У нас зараз жива «стіна» – гинуть люди», – сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що необхідно рухатися вперед і шукати шляхи вирішення. «П’ять років чекати, стріляти та втрачати українців ми точно не збираємось», – зазначив Володимир Зеленський.

поширити новину: