Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Про оподаткування одноразової грошової допомоги, яка виплачується випускникам закладів вищої освіти, розповіли в ГУ ДПС Полтавщини

Про оподаткування одноразової грошової допомоги, яка виплачується випускникам закладів вищої освіти, розповіли в ГУ ДПС Полтавщини

Підпунктом 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями передбачено випадки, коли адресна грошова допомога, що виплачується фізичним особам за рахунок коштів бюджету не підлягає оподаткуванню, зокрема, це суми державної та соціальної матеріальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів, які отримуються платником податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Щодо оподаткування ПДФО одноразової грошової допомоги, яка виплачується випускникам закладів вищої освіти відповідно до постанови КМ України «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти» повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2006 року № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1361) установлено, що випускникам закладів вищої освіти, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь молодшого бакалавра, бакалавра або магістра спеціальностей галузі знань «01 Освіта/Педагогіка», або ступінь бакалавра, магістра іншої спеціальності і галузі знань та уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на посадах педагогічних працівників у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, визначених органами управління освітою, надається у порядку, затвердженому Міністерством освіти і науки, одноразова адресна грошова допомога в п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, – йдеться у повідомленні.

Отже, адресна грошова допомога, яка виплачується випускникам закладів вищої освіти, не є об`єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за умови дотримання вимог п. 1 Постанови № 1361.

поширити новину: