Полтавщина отримала бюджет на 2020 рік
Полтавщина отримала бюджет на 2020 рік
Сьогодні на черговій двадцять дев’ятій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати проголосували за Бюджет Полтавської області на 2020 рік. Загальний його обсяг – 4 млрд 400 млн грн. Також, згідно з документом, обсяг видатків обласного бюджету Полтавщини складе 6 млрд 633 млн грн.
За дане питання проголосували 73 депутати, утрималось 3.
Нагадаємо, під час доопрацювання та обговорення проєкту бюджету на засіданнях фракцій і постійних комісіях його збільшили на 23 млн 600 тис. грн.
Це кошти на заходи Бюджету участі в 2017-2018 роках – 357 тис. грн, екологічні ініціативи обласної ради – 450 тис. грн, на матеріальну допомогу онкохворим – 5 млн грн, на придбання спортивних ігрових майданчиків та тренажерного обладнання – 5,5 млн грн, на програму розвитку та підтримки КП “Аеропорт-Полтава” – додатково 5,2 млн грн (загальна сума підтримки аеропорту складе 6 млн 200 тис. грн – на виплату заробітної плати). Також на будівництво спортивно-ігрових майданчиків з благоустроєм прилеглої території Решетилівського професійно-аграрного ліцею – 250 тис. грн. Субвенції місцевим бюджетам на проєкти-переможці обласної програми Бюджет участі Полтавської області – 6 млн грн.
Директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка зазначав, що для бюджету області 2020 року характерним є виключення з місцевих бюджетів видатків на пільги і субсидії, пільгове перевезення та державні допомоги сім’ям з дітьми. У зв’язку з цим обсяг обласного бюджету скоротився з 9 млрд 200 млн грн в 2019 році до 4 млрд 600 млн грн. Також у 2020 році, порівняно з 2019 роком, збільшується обсяг дорожнього фонду Полтавщини.
На початку сесії Полтавської обласної ради голова Олександр Біленький повідомив, що цьогорічний бюджет є вдвічі меншим за попередній.
“Цей бюджет відрізняється тим, що немає державної субвенції. Тобто, в абсолютних цифрах він вдвічі менший за бюджет 2019 року. У 2019 році бюджет був вдвічі більшим через державні субвенції. Ми були своєрідною транзитною ланкою перерозподілу цих коштів між державою та громадами. Цю функцію від нас забрали, ми від цього не постраждали”, – сказав Олександр Біленький.
Олександр Біленький зауважив, що до проєкту бюджету, як до базового документу, особливо гострих питань не має. Для фінансування додаткових питань розраховують на перерозподіл коштів за рахунок вільних лишків від перевиконання.
Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов попросив депутатів підтримати проєкт бюджету.
“Ми, звісно, об’єктивно не могли через обмеження фінансів внести всі побажання фракцій під час обговорення проєкту бюджету. Але він буде не дефіцитний бюджет, а бюджет розвитку. Зараз є питання щодо роботи комунальних підприємств. Ми створимо наглядову раду та групу для виведення їх з кризового стану. Також ми продовжимо наводити порядок щодо використання бюджетних коштів. В тому числі і щодо освоєння фінансів районами та ОТГ. Важливо, щоб і громади не лише очікували на отримання нових прав, а й несли відповідальність за прийняті рішення та свою фінансову діяльність”, – сказав Олег Синєгубов.