Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина одна з перших в Україні отримала навчальну зброю для закладів загальної середньої освіти, – Олена Харченко

Полтавщина одна з перших в Україні отримала навчальну зброю для закладів загальної середньої освіти, – Олена Харченко

16 грудня, під час апаратної наради директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко розповіла про стан національно-патріотичного виховання у закладах освіти Полтавської області.

“Національно-патріотичне виховання має декілька складових: громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання. Для координації роботи з національно-патріотичного виховання в області діє відповідна спеціальна Програма”, – розповіла Олена Харченко.

Директор Департаменту освіти і науки виокремила найактивніші райони, які прикладають максимум зусиль для розвитку національно-патріотичного виховання. А саме, Лубенський та Миргородський райони, а також Білоцерківська, Пирятинська, Омельницька, Семенівська об’єднані територіальні громади та міста Полтава, Кременчук, Миргород, Лубни.

“Полтавщина одна з перших областей, а, можливо, й перша, отримала зброю для закладів загальної середньої освіти. 30 комплектів навчальної зброї передано в заклади освіти. Тепер учні мають можливість використовувати її. Для того, щоб освітньому закладу отримати зброю, є певні вимоги до облаштування кімнати зберігання”, – повідомила Олена Харченко.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зауважив про необхідність створення на Полтавщині ще одного ліцею з посиленою військово-патріотичною підготовкою.

“Коли ми розглядали проєкт обласного бюджету на наступний рік на відповідній профільній комісії, виникло питання, що на Полтавщині існує лише один ліцей військового спрямування. Ми вважаємо, що це неправильно. Зараз працюємо над тим, щоб щонайменше ще один такий ліцей функціював в області”, – сказав Олег Синєгубов.

Олена Харченко повідомила, що на Полтавщині діє Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради.

“За останні чотири роки 78,5% випускників ліцею вступили до закладів вищої освіти Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України”, – розповіла Олена Харченко.

Загалом, у закладах освіти Полтавщини працює 175 музеїв, з яких 20 отримали звання зразкових. Особливо, Олена Харченко виділила військово-історичний музей при Вищому професійному училищі №7 Кременчука.

поширити новину: