Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавським військовим частинам передали плакати про історію українського війська

З нагоди Дня ЗСУ регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області розповсюдив постери “Воїни. Історія Українського військау  військових частинах і військових навчальних закладах Полтавщини.

Зокрема, набір плакатів передали до Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут, навчально-тренувального центру військ зв’язку, Терешківської ЗОШ Полтавського району, обласному і міському військкоматам, обласній координаційній раді громадських організацій АТО-ООС) (ветеранам російсько-української війни), військовій кафедрі технічного університету та до інших установ.

Також з ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП особовому складу облвійськкомату показали короткометражний документальний фільм з циклу “Поборники незалежності” про уродженця села Рунівщина Полтавського району, січового стрільця, старшину армії УНР і видатного скульптора Михайла Гаврилка.

 

Нагадаємо, УІНП виготовив плакати-розповіді про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Вони дають змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи – в часи Русі, Литовського князівства, Гетьманщини, УНР, УПА та ін., тобто відображають шлях від князівського дружинника ХІ століття і до вояка Збройних сил України у зоні АТО. Проєкт описує такі військові з’єднання: військо Давньої Русі, українці у війську Великого князівства литовського, козацьке військо, Українські січові стрільці, військо доби Української державності, Карпатська Січ, Українська повстанська армія. Про кожне з них подана  інформація про військову організацію, чисельність, озброєння, воєнне мистецтво, участь у бойових діях тощо.

“Чому цей проект вважають важливим в УІНП? Справа у тому, що комуністична і російська пропаганда десятиліттями переконувала нас, що українці – народ миролюбний та лінивий. Коли ж прямих згадок про українське військо уникнути було неможливо, то використовувалися такі слова, як «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці», або й просто – «банда», «бандити». Але історична правда полягає в тому, що навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами Українці самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю”, – прокоментував регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

поширити новину: