Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська область посідає 4 місце в Україні за кількістю середніх підприємств, – Інна Іщенко

Полтавська область посідає 4 місце в Україні за кількістю середніх підприємств, – Інна Іщенко

Під час апаратної наради у Полтавській ОДА 9 грудня розглядали питання про виконання Комплексної Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки.

На сьогодні в Полтавській області діє 93 тисячі 690 суб’єктів підприємницької діяльності. На початку 2019 року в області фіксували 10 тисяч 796 зареєстрованих ФОПів.

«Але, зважаючи на всеукраїнську тенденцію, є невеликий негативний чинник – це закриття ФОПів. Маємо на початок цього року 6 тисяч 928 ФОПів, які перестали здійснювати свою діяльність», – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

В області 337 тисяч осіб працюють в секторі підприємництва.

«Полтавська область посідає 4 місце за кількістю середніх підприємств на 10 тисяч наявного населення. Щодо малих підприємств, то, на жаль, ми посідаємо 14 місце. Над усуненням цієї проблеми ми працюємо кілька років. Приміром, у 2016 році це місце було набагато нижче», – запевнила Інна Іщенко.

Найбільше середніх підприємств задіяно в промисловому секторі, сільському господарстві, торгівлі, будівництві. Малі підприємства зосереджені на роздрібній торгівлі, аграрному комплексі.

У рамках Комплексної програми в області працюють над такими ключовими факторами: фінансова й кредитна підтримка, відшкодування тіла кредиту суб’єктам підприємницької діяльності, які беруть кредити у державних банківських установах.

«10% відшкодування за одне робоче місце, 15% за два, 20% за три і більше робочих місць. За час дії програми, з обласного бюджету було надано фінансову підтримку у розмірі 1,8 млн грн. За рахунок реалізації 48 бізнес-проектів ми створили 114 робочих місць», – констатувала директор Департаменту.

Оскільки реформа децентралізації триває, на Полтавщині ефективно реалізуються програми підприємництва в громадах, містах та районах. Серед найцікавіших проектів – підтримка равликової ферми, виробництво хлібобулочних і кондитерських виробів, реалізація дієтичного харчування.

За словами Інни Іщенко, найактивнішими є Омельницька, Михайлівська, Шишацька, Сергіївська громади. Приміром, у Пирятинській ОТГ цього року завдяки конкурсу «Розвиваю бізнес у своїй громаді» переможцям надали кошти для реалізації проектів з розширення власної справи. У Сергіївській ОТГ ефективно підтримується проект щодо роботи пекарні та виробництва крафтових сирів.

Найбільшу консультаційну допомогу підприємці можуть отримати у ЦНАПах. Тому всі ЦНАПи на Полтавщині орієнтують на створення підрозділів підприємницької діяльності. Найкращі центри адмінпослуг знаходяться у Кременчуці, Пирятині, Миргороді та Полтаві.

Втім, суттєвим недоліком є відсутній в області центру підтримки бізнесу.

«Минулого року через ЄС, фонд EU4Business Торгово-промислові палати різних міст могли долучитись до цієї ініціативи і створити такі центри. Через низьку активність торгово-промислової палати, на жаль, у Полтавській області такий центр не відкрито. Було б доцільно створення такого комунікативного центру для бізнесу, можливо, у ЦНАПі Полтави», – зазначила Інна Іщенко.

Також в рамках Комплексної програми щорічно в області проводяться конкурси «Найкращий ЦНАП», «Найкращий адміністратор», StreetFest «Кращі товари Полтавщини».