Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Після випробувань понад 100 українських морпіхів отримали берети

Після випробувань понад 100 українських морпіхів отримали берети

Днями військовослужбовці Командування морської піхоти ВМС України та курсанти Військової академії (м. Одеса), які навчаються за спеціалізацією “Управління діями підрозділів морської піхоти”, повнили ряди морської піхоти Військово-Морських Сил ЗС України.

Про це повідомляє Міноборони України.

Для проходження смуги перешкод претендентам, аби здобути право носити берет морпіха, потрібно було підготуватися фізично, морально й теоретично.

Заступник командира 35 окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України Володимир Баранюк розповів: “Проходження психологічної смуги перешкод — це давня традиція морської піхоти, вона була розроблена ще у Криму, у Феодосії, в 1 окремому батальйоні морської піхоти.”

В умовах, наближених до бойових, українські військові долали смугу перешкод на право носіння берету кольору морської хвилі та почесного звання морського піхотинця.

Військовослужбовці мали пройти дистанцією понад 8 кілометрів на пересічній місцевості з природними перешкодами та штучними інженерними загородженнями, а також подолати водну перепону за допомогою плавзасобів та в брід.

Все це відбувалось під постійним моральним та фізичним навантаженням.

Командувач морської піхоти ВМС ЗС України Юрій Содоль зауважив: “Смуга перешкод — це один з елементів кодексу морського піхотинця, який гартує колектив, адже смуга передбачає саме колективні випробування. Вона гартує дух морпіха, він на ній виборює право носити берет та почесне місце серед кращих. Така вправа є притаманною військам морської піхоти країн НАТО, наприклад США, але в порівнянні, наші випробування за деякими елементами є навіть складнішими ніж у них.”

Довгоочікувана нагорода – берети кольору морської хвилі. Право носити їх заслужили понад сто морських піхотинців.

“По завершенню, військовослужбовці, що впорались з завданням і гідно дійшли до кінця дистанції, склали клятву Морського Піхотинця та поповнили ряди мужніх, сильних і вірних завжди”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: