Ви тут:
Культура Суспільство 

Оголосили переможців конкурсу “Книга року ВВС”, серед членів журі якого є колишня полтавка

Оголосили переможців конкурсу “Книга року ВВС”, серед членів журі якого є колишня полтавка

BBC News Україна оголосила переможців 15-ї премії Книга року BBC, представленої у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Книгою року-2019 став роман Тамари Горіха Зерня “Доця” (Київ: Білка, 2019). Церемонія, під час якої оголошували переможців, відбулася в Мистецькому Арсеналі – Національному культурно-музейному комплексі в Києві.

У номінації Дитяча книга року BBC-2019 перемогла книга “Сапієнси” Володимира Арєнєва (Харків: Ранок, 2019), а премію в номінації Книга року ВВС – Есеїстика-2019 здобула збірка нарисів Тараса Прохаська “Так, але…” (Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019).

Головна редакторка BBC News Україна Марта Шокало зазначила:

“Ми дуже раді, що у 15-й Книзі року ВВС взяли участь так багато чудових книг. Ніколи раніше наш довгий список не був таким довгим і ніколи у ньому не було так багато нових імен. Дебютний роман Тамари Горіха Зерня “Доця” про війну на сході України – це глибокий, пронизливий твір – який, на нашу думку, став важливою подією в українській літературі. Тарас Прохасько, який раніше перемагав у нашій дитячій Книзі року, цього став переможцем у номінації “Есеїстика” з роботою “Так, але…”  Оповідаючи про найпростіші речі нашого життя –  сніданки, яблука, балкони, фіранки – він майстерно наповнює ці поняття філософським змістом”.

Радниця з питань культури ЄБРР, уродженка Полтави Світлана Пиркало додає:

“Нарешті в Дитячій книзі року ми маємо справжній екшен! Космічні курсанти, дивакуваті прибульці, хоробрість і дружба – про все це у книжці-переможниці “Сапієнси” Володимира Арєнєва. А головний меседж цього захопливого трилера такий – так, хоробрість й удача можуть допомогти, але коли атакують прибульці, вам також знадобляться знання та навички!”

Переможець у кожній категорії отримує премію у розмірі 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці “Книги року BBC”, “Дитячої книги року BBC” та “Книги року BBC – Есеїстика” матимуть право використовувати логотипи премії BBC News Україна в ​​наступних накладах творів-переможців.


До журі Книги року BBC входять:

  • Віра Агеєва, професор, Національний університет України «Києво-Могилянська академія»
    • Ольга Герасим’юк, журналістка, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
  • Віталій Жежера, письменник, журналіст
  • Тарас Лютий, філософ, письменник
    • Світлана Пиркало, культурний радник ЄБРР
    • Марта Шокало, головна редакторка BBC News Україна, координатор конкурсу.

Перемогу у конкурсі читацьких рецензій здобула Інна Долгушина за її рецензію на книгу Тамари Горіха Зерня “Доця”. Вона отримує звання “Читач року 2019” та електронну книгу Kindle.

поширити новину: