Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Один з найвідоміших футбольних клубів Полтавщини відзначив ювілей

Один з найвідоміших футбольних клубів Полтавщини відзначив ювілей

“Гірнику-спорту” з Горішніх Плавень виповнилось 25 років.

Більше про це розповіли у прес-службі клубу.

«До нас надійшла пропозиція від Федерації футболу Полтавської області виступити в другій лізі чемпіонату України серед команд майстрів. Коли ми дали згоду, нас відразу почали побоюватися та записали в фаворити », – розповів президент “ГС” Петро Каплун.

Ще раніше, у 1987 році, при залізничному цеху ВАТ «Полтавський ГЗК», була створена футбольна команда «Локомотив», що грала у другій групі обласної першості.

У 1990 році відбулася реорганізація футбольного клубу, на базі попередньої команди, були створені відразу дві – «Гірник» і «Локомотив», які очолили відповідно, Ігор Литвиненко і Василь Уткін.

Уже в наступному році залізничники стартували в чемпіонаті УРСР серед КФК, а «Гірник» став виступати в першості Полтавської області. Але для невеликого містечка, функціонування відразу двох клубів було не дуже доцільно і незабаром було прийнято рішення, об’єднати зусилля для створення єдиної команди, здатної виступати на професійному рівні. Перед стартом другого кола аматорського чемпіонату України 1992/93, клуби об’єдналися під загальною назвою – «Гірник». Перша команда продовжила грати в аматорському чемпіонаті країни, а «Гірник-2» взяв участь в обласній першості.

На початку 1995 року в ФК «Гірник» відбулися серйозні зміни. Головою клубу став Петро Каплун, а головним тренером – колишній гравець команди Анатолій Думанський. У сезоні 1995/96 колектив, який отримав на той час в назві приставку «Спорт», стартував на професійному рівні, взявши участь в першості другої ліги України. Перший матч команди серед професійних клубів, відбувся 6 серпня 1995 року. Тоді “гірники” з рахунком 1: 3 поступилися команді «Дружба» (Бердянськ). Дебютний для клубу з Комсомольська гол у другій лізі забив Віктор Усов. Свою першу перемогу в турнірі «Гірник-Спорт» здобув лише в 11 турі, перегравши на своєму полі «Портовик» з Чорноморська.

поширити новину: