Ви тут:
Суспільство 

Один із найбільш видовищних: де та коли можна побачити зорепад Гемініди

Один із найбільш видовищних: де та коли можна побачити зорепад Гемініди

Метеоритний потік триватиме до 17 грудня.

Як повідомляє 24 канал, цей метеорний потік розміщений у сузір’ї Близнят. У дні найвищої активністі кількість метеорів, що падають, досягає 58, швидкість — 34,4 км/с. Таким чином зорепад Гемініди є одним із найяскравіших та найбільш видовищних у році.

Більшість метеорних дощів народжуються, коли Земля проходить через шлейф пилових часточок, що випускає комета.
Зорепад Гемініди – наслідок проходу нашої планети через слід, який залишає за собою невеликий навколоземний астероїд, відомий як (3200) Фаетон.

Він відбувається щороку у проміжку між 4 – 17 грудня. При цьому найвища активність припадає на 13 – 14 грудня. Саме тоді можна побачити найбільшу кількість “зірок, що падають”.

Метеорний потік (зорепад, зоряний дощ, метеорний дощ, англ. meteor shower) — природне явище, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі. Здебільшого, це явище є періодичним, триває від декількох днів до декількох тижнів і спостерігається щороку приблизно в один і той же час. Наприклад, Леоніди — у другій половині листопада, Ліриди — у другій половині квітня і т. д.

Першопричиною метеорних потоків є комети, що обертаються навколо Сонця. Для переважної більшості метеорних потоків ідентифіковано їх батьківські комети. Уламки комети формують метеорний рій уздовж її орбіти. Метеорний потік спостерігається в разі перетину Землею метеорного рою на орбіті комети. Метеори в потоці летять практично паралельними шляхами, але внаслідок ефекту перспективи здається, начебто вони вилітають з однієї невеликої ділянки неба, яку називають площею радіації. Якщо траєкторії метеорів подовжити у зворотний бік, вони перетинаються поблизу однієї уявної точки, яку називають радіантом метеорного потоку.