Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обласна Програма соціального захисту і забезпечення не дублює державну, а розширює її, – Людмила Корнієнко

Обласна Програма соціального захисту і забезпечення не дублює державну, а розширює її, – Людмила Корнієнко

12 грудня постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення розглянула та підтримала проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки”.

“Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області складається з 28 напрямків, які всі виконуються. Основними з них є всі, які стосуються виплат. Пропонуємо внести до Програми щоквартальне надання матеріальної допомоги сім’ям полонених в районах АТО”, – сказала директор Департаменту соціального захисту Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

В області нараховується 6 таких сімей. Виплати планують встановити в розмірі прожиткового мінімуму.

“Це перший етап підтримки сімей. Гарним прикладом таких ініціатив стало встановлення статусу добровольця (з 2016 року). Загалом, встановили 18 статусів, а на державному рівні це питання врегулювали тільки цьогоріч”, – зазначила Людмила Корнієнко.

На реалізацію обласної Програми на 2020 рік необхідно 35 млн грн.

“Обласна Програма не дублює державну, а розширює її. Тому необхідно й надалі працювати в цьому напрямку. Плануємо співпрацювати з об’єднаними територіальними громадами щодо розробки соціальних Програм у кожній ОТГ, яка була б продовженням обласної та державної Програм”, – наголосила Корнієнко.

Та додала, що на кожну сесію Полтавської обласної ради виносяться доповнення до цієї Програми.

Читайте також: Реорганізація медзакладів та розірвання контрактів з головними лікарями: відбулося засідання постійної комісії облради

Також депутати розглянули та підтримали проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до Положення про відділення денного/стаціонарного догляду для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці».

“Минулого року до Положення Горбанівського пансіонату внесено зміни з метою створення відділення денного перебування. Однак з 1 січня 2020 року вступає в дію новий Закон про соціальні послуги, який повністю змінює порядок направлення в інтернати нашої системи. Раніше, якщо статус “одинокий”, то приймали безкоштовно на утримання інтернату. З 1 січня за основу буде не статус, а матеріальне забезпечення вказаної особи чи сім’ї вцілому”, – повідомила Людмила Корнієнко.

Для цього нам потрібно внести у Положення деякі зміни:

– у відділення інтернатів будуть безкоштовно прийматися інваліди І групи, незалежно від їх сімейного стану;

Читайте також: На Полтавщині планують розробити Програму підтримки донорства

– у психоневрологічні будинки-інтернати загального типу безкоштовно прийматимуть особи, де дохід на одного члена сім’ї не перевищуватиме 3276 грн (два прожиткових мінімуми). А в кого дохід буде більшим за 6500 грн на одного члена сім’ї, будуть сплачувати 75% за утримування в будинку-інтернаті;

– витрати не будуть покладатися на осіб, які потрапляють до будинку-інтернату.

“Ці зміни дадуть можливість розширити коло осіб, які будуть направлятись. Якщо, наприклад, пенсіонер одинокий і отримує пенсію розміром 4 тисячі грн, то він сплачуватиме 75%. А якщо пенсія 2 тисячі грн, то перебування для нього буде безкоштовним. Полтавщина — єдина область в Україні, де немає черги в будинки-інтернаті”, – роз’яснила Людмила Корнієнко.

На даний час в області нараховується 2400 осіб, які перебувають в будинках-інтернатах і 20 тисяч осіб одиноких, які обслуговуються на дому територіальними центрами.

Також депутати взяли до відома інформацію про лист управління майном обласної ради щодо переліку керівників підприємств (установ, організацій, закладів), термін дії контрактів з якими закінчується у 2020 році, про лист комунального підприємства «Полтавський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер Полтавської обласної ради» щодо придбання сучасної медичної апаратури, про лист Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації щодо погодження уточненого розподілу бюджетних коштів між обласними громадськими організаціями на 2019 рік та лист Міністерства охорони здоров’я щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги на регіональному рівні.

поширити новину: