Ви тут:
Екологія Суспільство Україна 

Новий Закон «Про відходи» сприятиме запровадженню ефективної системи управління відходами, – Мінрозвитку громад та територій

Новий Закон «Про відходи» сприятиме запровадженню ефективної системи управління відходами, – Мінрозвитку громад та територій

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України 12 грудня на засіданні робочої групи з координації досягнення цілі 10.7. «Українці відповідально поводяться з побутовими відходами та не засмічують навколишній життєвий простір» Програми діяльності Кабінету Міністрів України обговорили нову редакцію Закону України «Про відходи».

Під час обговорення учасники зустрічі висловили сподівання щодо якнайшвидшого прийняття Парламентом нової редакції закону відповідно до вимог Директив ЄС, зокрема Директиви 2008/98/ЄС «Про відходи»,  запровадження в Україні розширеної відповідальності виробника, стимулювання переробної галузі та роздільного збирання ресурсоцінних компонентів у складі побутових відходів, і, як наслідок, стримування зростання вартості послуг з управління побутовими відходами для населення, повідомляють у Міністерстві розвитку громад та територій.

Запровадження ефективної системи управління відходами та створення передумов для впровадження на державному та регіональному рівні системного підходу до управління відходами забезпечить сприятливі умови для будівництва, реконструкції або модернізації об’єктів перероблення відходами,  підвищення стандартів життя, екологічної і санітарної безпеки населення, зменшення техногенного навантаження на довкілля та обсягів утворення відходів. Також це сприятиме збільшенню обсягів їх оброблення і повторного використання, що в свою чергу підштовхне розвиток системи управління відходами та сприятиме якісним перетворенням в економічній, соціальній і екологічній сферах життєдіяльності громади.

До складу робочої групи з координації досягнення цілі 10.7. «Українці відповідально поводяться з побутовими відходами та не засмічують навколишній життєвий простір» Програми діяльності Кабінету Міністрів України входять народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування, науковці, громадські організації, представники Українсько-Канадського Проекту «Проміс», міжнародних та українських асоціацій у сфері поводження з відходами та керівники державних та комерційних підприємств.

поширити новину: