Ви тут:
Спорт Суспільство 

Назвали третього суперника збірної України перед Євро-2020

Назвали третього суперника збірної України перед Євро-2020

Команда Андрія Шевченка більш за все зіграє з ірландцями.

Як розповіли під час ефіру телепроекту Профутбол, збірна України з футболу має намір провести товариський матч з Ірландією незадовго до старту Євро-2020.

Точна домовленість про матч ще не досягнута. Ймовірно, контрольна зустріч відбудеться незадовго до старту чемпіонату Європи.

Раніше повідомлялося, що збірна України проведе товариські матчі з Францією і Польщею.
Збірна Ірландії з футболу є національною збірною, що представляє Республіку Ірландію. Керівним органом ірландського футболу є Футбольна асоціація Ірландії (Football Association of Ireland).

Станом на 24 жовтня 2019 посідає 36-e місце у рейтингу футбольних збірних світу.
У футбол на території острова Ірландія почали грати з 60-х років XIX сторіччя. Більшість команд представляло Ольстер, тобто північну Ірландію, значно розвинутішу у футбольному плані.
Гра поширювалася, і 1883 року в Дубліні виник перший клуб з-поза Ольстера. Проте південні клуби відчували певну неповноцінність через те, що головні функціонери представляли переважно протестантську Північ Ірландії.

Сучасна історія ірландського футболу почалася зі створення Футбольної асоціації Ірландії (Football Association of Ireland), яку створено 1 червня 1921 року, після проголошення Ірландії незалежною державою. З 1923 ФАІ — член ФІФА. Новостворену збірну довго не визнавали інші британські футбольні федерації, тому дебют збірної Ірландії відбувся лише 1926 року. У Турині ірландці поступились Італії — 0:3

Провідні ірландські гравці грали у сильних англійських клубах, але збірна ніяк не могла пройти відбіркового етапу до найважливіших футбольних турнірів аж до 1988-го, коли збірна Ірландії виступила на чемпіонаті Європи. Вдалі виступи на ЧС-90 в Італії і ЧС-94 у США пов’язують з англійцем Джеком Чарлтоном, першим не ірландським головним тренером збірної. За 9 років роботи з командою Ірландії (1986—1995) він двічі досяг 1/8 фіналу на чемпіонатах світу, зіграв на ЧЄ-88, але, програвши плей-оф до ЧЄ-96, Чарлтон подав у відставку.
Після тих успіхів збірну Ірландії вважають командою високого європейського класу, а невиходи до фінальних частин головних міжнародних турнірів розцінюють як невдачу.

поширити новину: