Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 3 грудня – день святого Прокла

Народні прикмети на 3 грудня – день святого Прокла

В церкви 3 грудня вшановують пам’ять святого Прокла, який жив приблизно в V столітті і служив єпископом в Константинополі.

Про це інформує Ukr.media.

Богослов’я він навчався у самого Іоанна Златоуста. Отримав досить хороший обсяг знань в області Священного писання, а також опанував ораторським мистецтвом, що і дозволило йому проповідувати християнство. Відомо, що саме Прокл став свідком явища апостола Павла Іоанну. Уже після смерті останнього Прокл займає пост єпископа. У цьому сані він активно проповідував, всіляко викриваючи єресь і язичництво. Крім цього, Прокл дбав про знедолених і прославився численними чудесами. Так, в період патріаршества Прокла сталося руйнівний землетрус, і місцеві жителі разом з Проклом вийшли на вулицю, щоб политись. Під час молитви маленький хлопчик був підняти на небо, після чого повернувся цілим і неушкодженим, розповівши, що чув спів ангелів. Слова хлопчика повторили люди – і землетрусу більше не відбувалося. Після цього багато хто звернувся до віри.

“На Прокла нечисть проклинай”, – говорили в народі. Це потрібно було зробити 3 грудня для того щоб злі сили не нашкодили людям і не вийшли з-під землі, де вони перечікували морозні дні. Вірили, що нечисть, попри холоднечу, 3 грудня може вискочити з-під землі в будь-який момент і нашкодити людині. Саме тому, були поширені захисні змови, які виголошували, і прикмети, в які вірили. Цікаво, що вони могли проходити, як у вигляді молитви, так і в формі лайки. Також молилися святому Проклу, спадала на думку себе хресним знаменням, просили про те, щоб нечисть нікого не турбувала. Крім того, вважали, що з 3 грудня встановлюється санний шлях, а тому, часто молилися святому Проклу про благополуччя й удачі в поїздці.

Народні прикмети проти 3 грудня:

Якщо сніг у цей день піде, то3 червня буде дощова погода

Якщо людина народилася 3 грудня, то вона буде наділена здатністю майструвати. В якості талісмана їй рекомендується носити корали

Снігур співає 3 грудня, а сорока під стріху ховається – скоро буде хуртовина

Тетерів сидить на верхівці дерева – буде сонячна і тепла погода

Сильний сніг пішов рано вранці – днем ​​буде ясно і сонячно

Поліна тріщать в печі 3 грудня – прикмета до того, що буде морозний день

Перисті хмари довгою смугою зігнулися – буде заметіль

Вночі й рано вранці 3 грудня йде сильний сніг при слабкому вітрі – буде ясна погода.

поширити новину: