Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 10 грудня – свято Знамення

Народні прикмети на 10 грудня – свято Знамення

У церкві 10 грудня відзначають свято Знамення. Вшановується один з найважливіших образів у православ’ї – ікона Пресвятої Богородиці, яка називається “Знамення”. Зображена на ній Богоматір, яка молиться. Також зображено немовля Ісус на грудях у Марії. Ікона відома як чудотворна. Від Знамення люди завжди чекали чогось особливого, яких-небудь знаків, які дозволять передбачити долю або майбутнє.

Про це повідомляє Depo.ua.

Рибалки 10 грудня на промисел не ходили, оскільки прикмети говорили, що до Знамення всі риби ховаються у вирах. Одночасно відзначали день святого Романа, якому молилися про позбавлення від безпліддя. Говорили, що цей преподобний володів даром чудотворення і допоміг багатьом жінкам вилікуватися від безпліддя.

Від цього дня завжди чекали чогось особливого і уважно придивлялися до зоряного неба, польоту птахів, хмар і слухали вітер. Усе в природі мало знаки для тих, хто володів мистецтвом тлумачення знаків і символів. У цей день по хмарах і зірках ворожили про майбутню погоду.

Якщо 10 грудня була відлига, то селяни намагалися не працювати. Так, не можна було в’язати, шити або щось лагодити, оскільки можна ненароком тепло зашити, і тоді це призведе до загибелі озимини.

Народні прикмети на 10 грудня:

Якщо людина народилася в день Романа, то в якості талісмана рекомендується носити аметист і лазурит

Якщо на світанку стати обличчям до північного вітру, то всі біди й печалі з ним підуть

Дим з труби йде стовпом – мороз буде. Якщо ж він стелиться вниз, можна очікувати відлигу

Багряна зоря 10 грудня – буде вітряна погода

Корови сопуть і фиркають – скоро буде похолодання

Ліс шумить – найближчим часом відлига буде

Горобці дружно цвірінькають 10 грудня – чекай тепла

Якщо в грудні зловити щуку з ікрою, то у квітні буде багато дощів.

поширити новину: