Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відкрили пам’ятний знак єврейській громаді

На Полтавщині відкрили пам’ятний знак єврейській громаді

6 квітня та 18 травня 1942 року – найчорніші дні крайової історії, – дні, коли в урочищі Пирогова Левада на Полтавщині  відбулись масові розстріли мирних жителів.

9 грудня на цьому святому місці відбувся мітинг з нагоди відкриття пам’ятного знаку на могилі знищеної єврейської громади, повідомляють у Пирятинській міській раді.

Від мешканців Пирятину, єврейську громаду якого навесні 1942 року практично знищили, до присутніх звернувся заступник міського голови Ігор Шикеринець.

Від єврейської громади перед учасниками зібрання виступили Головний Равін Полтави Йосеф Сегал, генеральний директор Равінського центру Європи Арьє Голдберг, Головний Равін Житомира Шломо Вільгельм. Від рідних розстріляних у Пироговій Леваді до присутніх звернулася Валентина Димова.

Право відкрити пам’ятний знак на могилі розстріляних земляків у Пироговій Леваді надали молодому поколінню – учням опорного закладу Пирятинської ЗШ № 6.

Равін Авраам Аба Турецький зачитав поминальну молитву.

Після завершення мітингу в пам’ять про ті трагічні події присутні запалили лампадки, вшанували мирних жителів хвилиною мовчання. За єврейською традицією школярі поклали іграшки для невинно убієнних дітей, промовляючи слова “Ніколи більше”.

поширити новину: