Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині показник санаторно-куротного лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС найкращий в Україні, – Корнієнко

На Полтавщині показник санаторно-куротного лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС найкращий в Україні, – Корнієнко

На апаратній нараді 9 грудня у Полтавській ОДА розглядали питання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області та пріоритетні завдання на 2020 рік.

Через органи соціального захисту населення на Полтавщині реалізується 38 державних соціальних програма, на які спрямовано з державного бюджету 4 млрд коштів щорічно. Виплати гарантуються в області біля 490 тис. мешканцям області. В тому числі 75 тис. сімей з дітьми одержують щомісяця державні соціальні гарантії, 170 тис. сімей одержують житлові субсидії, 72 тис. сімей отримують пільги на житлово-комунальні послуги. Це основні державні соціальні гарантії, які надаються щомісяця.

«Для підняття соціального захисту населення в області розроблена Комплексна соціальна програма. 36 тисяч мешканців охоплені програмою. У цьому році було спрямовано 33 млн грн з обласного бюджету. Наступного року плануємо спрямувати 36 млн грн», – зазначила Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Кожній сім’ї загиблим учасникам АТО виплачується 35 тисяч грн з обласного бюджету. Всім дітям сімей загиблим учасникам АТО щомісячно виплачується соціальна стипендія у розмірі прожиткового мінімуму — це 2027 грн. Таких дітей на Полтавщині нараховується 96 осіб.

Вже 3 рік на Полтавщині діє напрямок щодо санаторно-курортного оздоровлення членів сімей загиблим учасникам АТО. Надається 100% гарантія одержання санаторно-курортної путівки кожному члену сім’ї загиблого учасника АТО. Їх 372 особи. Така ж гарантія надається сім’ям загиблим воїнам-інтернаціоналістам.

«Цього року вперше в області запрацював напрямок обласної Комплексної програми санаторно-курортного обслуговування інвалідів війни з числа учасників АТО. 108 путівок надано з комплексом реабілітаційних послуг», – закцентувала Людмила Корнієнко.

На Полтавщині нараховується 20 тисяч учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. 3500 осіб це I категорія, 6900 осіб – II категорія. Цього року більше 9 млн грн спрямовано на заходи підтримки ліквідаторів: забезпечення безкоштовними ліками, виплата компенсацій на супроводження і т. д.

«Напрямок санаторно-курортного оздоровлення учасників ліквідації учасників ЧАЕС I категорії успішно реалізовується за рахунок комплексу заходів. Тобто, одночасно залучається державна, обласна і місцева програми. Завдяки такому підходу вдалося вийти на показник близько 90% забезпечення санаторно-куротного лікування. За рахунок коштів державного бюджету ми виходимо на 64%, додатково за рахунок коштів обласного бюджету оздоровлюємо 273 чорнобильця і виходимо на показник 90%. Це найкращий показник у державі і такий напрямок необхідно продовжувати. Щороку на рівні держави затверджується показник вартості путівки. Для чорнобильців – 7 300 грн, для учасників АТО – 8 760 грн. Ми проаналізували вартість санаторного лікування і для одержання якісних послуг з 2018 року в області запроваджена додаткова доплата до 4 тисяч грн. Цю доплату одержали 218 пільговиків при умові, що лікування проводиться в санаторно-курортних закладах нашої області», – запевнила Людмила Корнієнко.

З 2016 року в області врегульоване питання компенсації за проїзд на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування для 9 категорій пільговиків, які мають право на пільги на проїзд. Таких 126 тисяч осіб. Виплата проводиться безпосередньо після користування пільгою.

«Тобто, на підставі фіскального чеку проводиться виплата протягом року. Цього року виплатили 2670 компенсацій на суму 2 млн 300 тис. грн. Такий механізм працює тільки в нашій області», – говорить Людмила Корнієнко.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, чи можна запровадити інший механізм компенсації вартості квитків, крім фіскального чеку.

«Чи можна якось спростити механізм отримання компенсацій за проїзд, щоб хлопці не бігали з чеками. Можливо, треба розробити якусь електронну програму»

Людмила Корнієнко на це зазначила, що нині немає можливості обмінюватись інформацією з автостанціями в електронному виді.

«Це дуже актуальне питання, але на сьогоднішній день ми не готові для обміну інформації в електронному вигляді з автостанціями. Але це єдина перепона», – пояснила директор Департаменту соціального захисту населення.

Вже другий рік на Полтавщині вирішується питання транспортних послуг особам з інвалідністю. Таких у нас 83 тис. осіб,в тому числі 4 тис. інваліди на візках. На Полтавщині вже придбали 7 автомобілів соціального таксі. За рахунок державної програми для ОТГ 4 автомобіля соціального таксі, що обладнані підйомниками, 2 вже надійшли в Білоцерківську і Шишацьку ОТГ, ще 2 автомобіля плануємо отримати вже цього року. Такі автомобілі «соціального таксі» на сьогоднішній день немає у Решетилівському, Диканському, Кобеляцькому, Котелевському, Лубенському районах.

Також у 2019 році збільшено розмір одноразової допомоги онкохворим дітям до 40 тисяч гривень. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов запитав, чи проводиться моніторинг потреб дітей у допомозі та чи всі онкохворі діти отримали таку одноразову виплату на лікування.

«Процедуру цієї виплати ми проводимо разом із Департаментом охорони здоров’я, тому як тільки до нас надходить відповідна заява, перевіряємо, чи перебуває дитина на обліку, і в п’ятиденний термін проводимо розрахунки. За 2019 рік 118 онкохворих дітей отримало по 40 тисяч гривень допомоги через банківську установу чи Укрпошту», – пояснила Людмила Корнієнко.

поширити новину: