Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині хочуть провести інвентаризацію всіх земель сільськогосподарського призначення

На Полтавщині хочуть провести інвентаризацію всіх земель сільськогосподарського призначення

10 грудня на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин вирішили зробити протокольне доручення та направити відповідні листи керівникам ОТГ та місцевих рад з пропозицією провести інвентаризацію фактично наявної землі.

“Ми готові залучити депутатів обласної ради та працівників Держгеокадастру до проведення інвентаризації. Такі наради потрібно провести у всіх районах Полтавської області. Але, у першу чергу, слід зібрати голів сільських рад та громад і запитати: чи готові ви, друзі, все показати?”, – сказав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Він також зауважив, що, оскільки Уряд передав землі об’єднаним територіальним громадам, зробити інвентаризацію на рівні області наразі неможливо.

“Зараз вони самі проводять інвентаризацію щодо кожної земельної ділянки: розорана вона чи ні, кому належить… Це завдання для сільських рад та громад. Але ми його можемо поставити лише, як декларативне. Безпосередньо ж вплинути на це не можемо”, – відзначив Олександр Біленький.

У свою чергу начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило відзначив, що до 20 грудня буде завершений процес інвентаризації землі державної власності сільськогосподарського призначення. Щодо земель іншої власності, вважає він, дійсно доречно створити відповідні комісії на місцях у районах.

“Наразі уже до другого читання готується Закон про дерегуляцію земельних відносин, яким передбачено передачу повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту сільським, селищним, міським радам незалежно від того є вони ОТГ чи ні”, – повідомив він.

Наразі, за даними Головного управління Держгеокадастру, у Полтавській області загальний земельний фонд складає 2 млн 875 тис га землі. З них 2 млн 223 тис га – це землі сільськогосподарського призначення.

“Ми можемо сміливо говорити про те, що Полтавщина є аграрною областю. А тому саме від ефективного використання земель сільськогосподарського призначення залежить і наповнюваність обласного бюджету і законна реалізація прав громадян на земельні ділянки”, – сказав Вадим Чувпило.

Він також зауважив, що кожна перевірка Держгеокадастру, яка виявляє використання земельної ділянки без право установчих документів, закінчується нарахуванням збитків. Так, на території Полтавської області за 10 місяців було нараховано збитків на суму 2 млн 671 тис грн.

“Це збитки, завдані місцевим бюджетам від незаконного використання землі. А збитки – це фактично недоотримання орендної плати. З них 90% уже сплачені до місцевих бюджетів у відповідному порядку. Процес триває”, – наголосив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Також, за його словами, наразі фактично по всій області є випадки використання землі без відповідно укладених договорів оренди, коли люди, отримали розпорядчі рішення в 2011-2012 році, вирішили, що це у них уже право на користування земельної ділянки.

“Зараз триває масштабна інвентаризація всіх земель сільськогосподарського призначення. Наша область на сьогодні налічує 68 тис га землі сільськогосподарського призначення, яка не надана у власність або користування. Умовно кажучи, близько 50 тис. га землі сільськогосподарського призначення є поки не розподіленою. Але без відповідної реакції на це органів місцевого самоврядування не буде нічого. У прийнятті відповідних рішень ми, у першу чергу, орієнтуємося на те, як організована територія сільської ради та який стан земельної ділянки. У більшості випадків ми направляємо листи, щоб сільська рада володіла інформацією: які люди та де саме цікавляться земельними ділянками на їх території. Якщо пропозицій від сільської ради не надходило, то, відповідно, немає і законних підстав надавати відмови громадянам, які до нас звертаються”, – підсумував Вадим Чувпило.

 

 

поширити новину: