Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН зупинило викладання у школах курсу «Основи сім’ї»

Через “мізогінію і релігійність” МОН зупинило викладання у школах факультативного курсу «Основи сім’ї».

“Основи сім’ї” – предмет, що ввели в шкільну програму для вибіркового вивчення в 10-11 класах. Основною ідеєю курсу була підготовка підлітків до сімейного життя та буденних реалій. На думку експертів, підручник будується на релігійних переконаннях та категоричних твердженнях про сімейну мораль.

Автор курсу Адріан Буковинський отримав лист від ІМЗО (а ІМЗО днем раніше отримало лист від МОН) про зупинення викладання освітнього комплексу «Основи сім’ї» у закладах середньої освіти. Про це інформує Vseosvita.

Автору курсу закидають, що підручники не описують види контрацепції. Натомість абортам приділено кілька сторінок: автор дає їм не лише медичну, а й релігійно-моральну оцінку. Маса суджень типу «вбивство дитини суперечить природі жінки» в цьому підручнику, на думку експертів, містить ознаки аб’юзу (психологичного насильства, тиску), зокрема, щодо школярів, які мають інформацію про аборти своєї мами, родички, подруги.

На обкладинці підручника для 10 класу зображено, що чоловік має займатися наукою, а жінка – веселими креативними речами (півкуля мозку поблизу зображення чоловіка заповнена цифрами і формулами, а поблизу жінки – яскравими плямами фарби).

«У книжці є й серйозний християнський православний складник, і батьки занепокоєні через це, особливо ті, які сповідують якусь іншу релігію. У нас начебто світська держава, а дітям у начебто нерелігійному курсі безальтернативно пропонується православний християнський підхід до світогляду», — пояснила порталу thebabel.com.ua експерт Олена Масалітіна.

Сам Адріан Буковинський протестує проти проведення антидискримінаційної експертизи своїх підручників:

“Шановні батьки українських дітей! Ось так за вашими спинами вирішують майбутнє ваших дітей. У них і надалі хочуть красти інформацію, яка допоможе їм створити щасливі сім’ї і стати відповідальними та ефективними батьками. Пам’ятайте, що саме ви є запорукою щасливого майбутнього ваших дітей. Тож подбайте про це майбутнє!».

поширити новину: