Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Листоверт-2019: атмосферність, поезія й полтавські галушки

Листоверт-2019: атмосферність, поезія й полтавські галушки

7 грудня у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка розпочали IV фестиваль поезії «Листоверт», який присвятили 250-річчю Івана Котляревського й 210-річчю Миколи Гоголя.

Відкрили ж його співзасновник Листоверту, поет, художник Олег Мінгальов, лідер Республіканського руху Полтавщини, співорганізатор фестивалю Олег Слизько, голова ПОО «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю» Сергій Чумак, начальниця Управління у справах сім`, молоді та спорту Полтавської міської ради Олена Бабенко і прес-секретар Національної спілки письменників України Єля Дорофієвська, які з різних позицій охарактеризували важливість проведення таких фестивалів і їх вплив на прогрес в нашому регіоні й в Україні.

Республіканці ставлять за мету створювати на Полтавщині відкритий майданчик для поетів, що вже утвердились як літературні особистості, наприклад, видали книгу, а також для молодих талантів, які лише перебувають на шляху до поетичного визнання.

Далі хвилиною мовчання вшанували пам`ять про одного з натхненників фестивалю, друга Студреспубліки Олександр Ковтуна, який пішов від нас цього року.

Дещо незвично розпочали програму – загадкова Сафі Байс, яку світ тільки розкриває як поетку, прочитала вірш про каву з молоком, який глядацька зала зустріла морем аплодисментів. Нескінченний позитив, неперевершена Марія Бойко, презентувала свої нові вірші варта уваги поезія Любові Мушури, лаконічна Інна Геді-Мінгальова і справжня леді досконалість, голова журі «Леся-фест-2019» Єля Дорофієвська.

Продовжили програму своїми віршами юна поетка з Зіньківщини Анна Шпіка, та, що торкнулася серця, поетеса й співачка Lili Dali (Лілія Удоденко), по-дитячому цікава Тетяна Ваценко, мелодійна й прекрасна Юлія Кононенко, філософськи непередбачуваний Дім’ЯК і епатажний Олег Мінгальов.

Однією з кульмінацій стали виступи гостей з Харківщини – потужний поет Андрій Костинський, який презентував не тільки свою творчість, а й прочитав вірша Олександра Ковтуна. Майстриня гри слів і смислів Олена Го, запальна і талановита Ольга Семенова, а далі наративіст Павло Медведєв з Полтави. Відвертий Валерій Приходько, неординарна й серйозна Ольга Ковальова й солодкоголоса полтавка Юлія Стиркіна, яка особливо вразила своїм віршем про Івана Петровича Котляревського. Поет-відкриття Микола Завада, переможниця Леся-фест–2019, поетеса Руслана Дзюба, далі знову харків’яни – автор збірки «Эсэмэски викинутого телефону» (яку, до речі, подарував Республіканській бібліотеці), надзвичайно талановитий і оригінальний Сергій Невальонний та щирий і врівноважений Віталій Кузьменко, зворушлива полтавка Дар’я Іванищенко і артистичний полтавець Дмитро Усачов.

Завершували програму прямолінійний Олександр Золотухін, романтичний Антон Нестеренко, репер з Луганська Олександр Лопаєнко (L4), а також у форматі вільного мікрофону: чуйна Світлана Ільїна, поет-загадка Олег Шапошніков, витончена Ксенія Криклива, влучна й дотепна Вікторія Гладка та «інопланетянка», як сама про себе говорить (а ми не сперечаємося) – Вікторія Волошина. Закінчився вечір екскурсією історичною частиною міста, гості змогли насолодитися усією красою нічної Полтави.

Другого дня фестивалю у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка організатор(к)и намагалися створити теплу атмосферу у колі творчих людей. Виставили заздалегідь колом стільці і чекали початку. Та швидко довелося збільшувати кількість місць, так як прийшли багато бажаючих взяти участь.

Розпочали теж незвично. Не із декламування, а з дискусії про літературну проблематику. Ділилися своїми думками щодо розвитку поетики, пояснюючи що для них є власна поезія, їх відношення до банальності, розкривали проблеми й підкріплювали прикладом фрагменту з вірша.

Так полтавський поет, співавтор альманаху «Коктейль№8» Сергій Старих відзначив: «Я постійно знаходжуся в пошуці відкритих творчих майданчиків… У тому числі й вільних мікрофонів, де кожен може бути почутим… і сказати те що відчуває, про що думає… Постійно знаходжуся у пізнанні того що мене турбує… і навчанні і вивчені способів володіння художнім словом. Дмитро Усачов назвав свою поезію психотерапією для самого себе. Юлія Кононенко: «Я не знаю ніколи як закінчиться історія. Починаю писати і ниточка за ниточкою…». Наративіст Павло Медведєв: «Я пишу, чтобы донести до человека глубину, чтобы он задумался». А поетка Юлія Стиркіна розповіла, що працює в різних техніках, як в живописі – повинна бути універсальність…

Більшість учасників/ць першого дня фестивалю читали свої вірші й у літературній частині музею Короленка, до них доєдналися Сергій Жмуренко, Євангеліна Достоєвська, Віктор Шпехт і Ольга Іванюк.

Знаковими гостями фестивалю стали кінорежисер Ігор Парфьонов, актриса Еллен Слюсарччі та скульптор Сергій Ястребов.

Неймовірний короленківський дух, чай з варенням і самоваром на столі супроводжував поетичні читання протягом усього дня, а наприкінці всі змогли скуштували справжніх полтавських галушок.

Організацію фестивалю забезпечила команда республіканців Полтавщини у складі Олега Слизька, Людмили Волошиної, Руслани Дзюби, Олександра Волощука, Дениса Губського, Катерини Божко, Ірини Жемели, Ярослава Земляного і Тетяни Чумакової, які дякують усім за допомогу й сприяння!

поширити новину: