Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівник справами Полтавської облради розповіла про сертифікацію системи голосування

Керівник справами Полтавської облради розповіла про сертифікацію системи голосування

Сьогодні, 9 грудня, на засіданні президії Полтавської обласної ради керівник справами Оксана Черкас прокоментувала питання, які виникають щодо сертифікації системи голосування у Полтавській облраді. Зокрема, вона наголосила, що дана система сертифікації не потребує.

“Сертифікація, відповідно до нормативної бази, потрібна лише для того програмного забезпечення, яке використовує криптографічний технічний захист інформації. Наша система криптографічного захисту не використовує, тому сертифікації не підлягає. Натомість система має міжнародний сертифікат якості ІSO 9001:2015, що підтверджує його якість на міжнародному рівні”, – сказала Оксана Черкас.

Разом з тим, відзначила вона, нормативною документацією передбачено, що порядок робіт зі створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах проводиться власником системи.

“Відповідно, після того, як система стала власністю Полтавської обласної ради, а це трапилося 9 липня 2019 року, виконавчим апаратом здійснено всі заходи щодо створення комплексної системи захисту інформації, розроблена вся нормативно-технічна документація, яка погоджена у Держспецзв’язку України. Ми зараз очікуємо відповідного висновку. Його отримання триває від півроку і може бути продовжено. Ми очікуємо, що вже найближчим часом ця процедура закінчиться”, – зауважила керівник справами  Полтавської облради.

Вона запевнила: всі види робіт, які слід було виконати, вже зроблені. Також Оксана Черкас наголосила: розповідати про роботу системи захисту інформації не слід.

“На те вона і система захисту інформації, щоб усім її не показувати. Якщо всі будуть знати те, що захищає ця система, то це вже не буде система захисту. У нас є керівник служби захисту інформації. І лише він володіє відповідним даними. Навіть я, як керівник апарату, доступу до цих цифр, букв і схем налаштування програмного забезпечення не маю”, – додала вона.

поширити новину: