Ви тут:
Суспільство Україна 

Громадянам України можуть заборонити їздити в Росію за внутрішнім паспортом

Громадянам України можуть заборонити їздити в Росію за внутрішнім паспортом

Міністерство закордонних справ України підготувало пропозицію щодо скасування для громадян України можливості перетинати кордон з Росією за внутрішнім паспортом та свідоцтвом про народження.

Про це заявив держсекретар МЗС Андрій Заяць, інформує Hromadske.ua.

“МЗС України підготувало на розгляд уряду пропозиції щодо перетину в’їзду українців до Росії за закордонними паспортами. Пропозиції підтримано всіма причетними органами влади. Так буде безпечніше!” — написав він у Twitter.

Директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев пояснив, що у пропонованому проєкті постанови Кабміну пропонують зупинити дію положень угод з РФ, укладених до початку російської агресії. Ці положення зокрема визначають перелік документів, за якими українці мають право перетинати кордон з РФ. Серед таких документів — внутрішній паспорт громадянина України та свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років.

Водночас Законом “Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України” чітко визначені документи, які дають право громадянину України на в’їзд або виїзд з України. Це закордонний паспорт громадянина України, дипломатичний та службовий паспорти України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу та посвідчення особи на повернення в Україну (дає право лише на в’їзд в Україну).

“У разі ухвалення урядом постанови з 1 березня 2020 року до громадян України, які перетинають кордон з РФ, будуть застосовуватися положення цього закону в частині паспортних документів, які дають право на виїзд за кордон”, — зазначив Погорельцев.