Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Фахівці Шишацького бюро правової допомоги допомогли жінці зарахувати пільговий стаж

Фахівці Шишацького бюро правової допомоги допомогли жінці зарахувати пільговий стаж

До Шишацького бюро правової допомоги за здійсненням представництва інтересів звернулася жінка, яка повідомила, що 25 років пропрацювала дояркою на підприємстві, виконуючи при цьому встановлений мінімум трудових днів, але відомості про її роботу на цій посаді не були внесені до трудової книжки.

Громадянка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, де їй відмовили в призначенні пенсії на пільгових умовах у зв’язку з відсутністю відомостей про роботу на посаді доярки.

Для надання правової допомоги громадянці наказом Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено керівницю Шишацького бюро правової допомоги Вікторію Легейду.

Фахівчиня безоплатної правової допомоги підготувала та подала адміністративний позов, в якому просила суд визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та зобов’язати вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до п.5 ч.2 ст.114 Закону України від 9.07.2003 №1058-ІV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, — після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду адміністративний позов клієнтки задоволено в повному обсязі: визнано протиправними та скасовано рішення Комісії; зобов’язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області зарахувати громадянці до пільгового стажу період роботи дояркою з 1 квітня 1992 року по 28 лютого 2000 року, що дає їй право на призначення пільгової пенсії.

Нагадаємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Шишацького бюро правової допомоги за адресою: селище Шишаки, вулиця Партизанська, 2, тел. (05352) 92413.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

поширити новину: