Ви тут:
Суспільство Україна 

До Дня ЗСУ у штабі ООС навели цікаві факти про українське військо

До Дня ЗСУ у штабі ООС навели цікаві факти про українське військо

За останні роки Збройні Сили України стали одними з найкращих у Європі. Армія зміцніла і гідно боронить рідну землю від окупантів.

У штабі ООС навели цікаві факти про військо України:

– 6 грудня в нашій державі відзначають день Збройних Сил України. Саме в цей день, 1991 року, Верховна рада прийняла закони “Про оборону України” та “Про Збройні сили України”. В залі парламенту також було зачитано текст Військової присяги.

– Українська армія має найвищий рівень довіри населення з-поміж усіх державних інституцій та є гарантом суверенітету й незалежності України.

– У ЗСУ служить такий самий відсоток жінок, як і в арміях НАТО. Нині у війську – понад 27 тисяч жінок. Чисельність жінок-військовослужбовців офіцерського складу складає 3 767 осіб, 87 з них – у військовому званні “полковник” (Станом на кінець листопада).

– З початку війни звання “Герой України” отримав 41 військовослужбовець (22 з них – посмертно). Звання “Народний Герой України” має 151 військовослужбовець ЗСУ (Станом на кінець листопада).

– До початку війни з РФ українська армія нараховувала 165 тисяч військових і цивільних службовців, понад 2,5 тисячі танків, бойових броньованих машин, близько 190 бойових і транспортних літаків, 80 вертольотів різних типів, а також 22 бойових кораблі. Сьогодні чисельність ЗСУ наближається до 250 тисяч осіб.

– До кінця 2019 року в ЗСУ має завершитись формування Командування військ зв’язку та кібербезпеки і Командування сил підтримки.

– За кількістю резервістів Україна посідає дев’яте місце у світі, випереджаючи навіть США.
Більш потужний військовий резерв мають лише КНДР, Південна Корея, В’єтнам, Індія, Росія, Тайвань, Бразилія та Куба.

– Наймолодший рід військ – Сили спеціальних операцій (ССО). У складі Збройних Сил України ССО з’явилися лише три роки тому – 5 січня 2016-го.

– Одна з найновіших посад в ЗСУ – військові капелани. З травня 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗСУ з’явилася посада військових капеланів. У бойових бригадах, в залежності від їх чисельності, працюють від двох до чотирьох таких священників.

– Українська армія – перша у світовій історії, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї.
Ядерне роззброєння в Україні тривало з 1991-го по 1996 рік. Принцип без’ядерності був затверджений Верховною Радою в Декларації про державний суверенітет в 1990 році.

– Кількість учасників бойових дій на Донбасі перевищила число українців, які воювали в Афганістані.

– Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон, яким запроваджуються нові військові звання сержантського і старшинського складу, що відповідають стандартам НАТО.