Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Для роботи з НСЗУ медзаклади Полтавщини комп’ютеризовані на 100%, – Віктор Лисак

Для роботи з НСЗУ медзаклади Полтавщини комп’ютеризовані на 100%, – Віктор Лисак

1 грудня, під час апаратної наради, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про готовність закладів охорони здоров’я до переходу на структурні перетворення у медичній галузі.

“Реформація системи охорони здоров’я відбуватиметься через зміну принципів фінансування охорони здоров’я, які націлені на доступність та якість надання медичної допомоги. 79,6% полтавців обрали свого лікаря, тобто люди також прагнуть змін. Перед керівниками Центрів ПМСД необхідно поставити завдання — дійти до кожної людини, а особливо до тих, хто сам не має такої можливості, та укласти декларації”, – розповів Віктор Лисак.

На Полтавщині працює 880 лікарів, які надають первинну медико-санітарну допомогу.

“З 2020 року розширятиметься урядова програма “Доступні ліки”. В області 319 аптечних пунктів приймають участь у цій Програмі, хоча всього їх понад 700. Тому необхідно переконати приватний сектор в тому, що кількість точок доступу для людей в отриманні безкоштовних ліків було більше, щоб люди мали можливість розпочати своєчасне лікування”, – зазначив Віктор Лисак.

Та додав, що якщо аптека орендує приміщення в ОТГ, то вона має працювати у Програмі “Доступні ліки”.

“Завдяки реалізації Проекту Світового банку, нам вдалося забезпечити та оснастити всю первинну ланку, стандартизувати деяку медичну допомогу, більш ефективно використати ресурси. Якщо, наприклад, говорити про доставку біологічного матеріалу від ФАПу до центральної лабораторії, яка відповідає стандартам, то це є економія та ефективне використання коштів 30 — 35% . Ми маємо графік руху 35-ти автомобілів, якого потрібно чітко дотримуватись. Щодо доступності меддопомоги до мешканців села, особливо там де немає амбулаторій, то в нас є 7 пересувних комплексів, які також працюють за графіком”, – сказав Лисак.

На Полтавщини, завдяки реалізації Пілотного проекту, комунальні неприбуткові підприємства, які надають спеціалізовану стаціонарну медичну допомогу працюють в режимі реального часу, тобто якщо сьогодні виписали пацієнта, то ця інформація сьогодні ж потрапляє до системи і ми знаємо, де, хто та як лікує.

“В рамках проекту НСЗУ виступила замовником послуг, а 56 медзакладів області — постачальником. Для цього нам було необхідно автономізувати заклади, комп’ютеризувати до вимог НСЗУ, підключитись та працювати з електронною системою охорони здоров’я”, – сказав Лисак.

Таким чином, КНП (медзаклади), які надають спеціалізовану стаціонарну та амбулаторну допомогу за вимогами НСЗУ комп’ютеризовані на 100%, а от щодо вимог, які поставив Департамент (кожне робоче місце) — на 76%.

“З 1 лютого 2020 року з’явиться “Пакет медичних послуг”, під них НСЗУ поставила вимоги. Також хочу наголосити, що органам місцевого самоврядування необхідно розробити Програма підтримки комунальних неприбуткових підприємств. Це обов’язкове завдання для всіх”, – наголосив Віктор Лисак.

Як сьогодні відбуваються фінансові розрахунки між НСЗУ та медичними закладами Полтавщини:

– На початку місяця лікарня отримує 60% фінансування за глобальним бюджетом
– Щоденно (на даний час до 15:00) лікарня відправляє дані про проліковані випадки (ф/066) в обласний інформаційно-аналітичний центр для контролю та перевірки
– Лікарня щотижня направляє звіт про пролікованих хворих до НСЗУ
– За результатами місяця лікарня формує Invoice
– Після надходження Акту виконаних робіт від НСЗУ, лікарня звіряє його з Invoice
– При необхідності, лікарня проводить звірку з НСЗУ
– Після підпису Акту, НСЗУ проводить фінансування лікарні за ДСГ

Як демонструє перебіг пілоту в Полтаві, в контексті налагодження роботи ЗОЗ та формування спроможної мережі медичних закладів, категорично важливим є проведення аналізу витрат/Cost Accounting та моделювання фінансових ризиків лікарень.

Базуючись на цих двох показниках, керівники та власники медичних закладів мають можливість приймати управлінські рішення, які сприяють оптимальному та прогнозованому розвитку ЗОЗ в нових умовах фінансування.

поширити новину: