Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Діти мають виховуватися у сім’ях», – Олег Синєгубов

«Діти мають виховуватися у сім’ях», – Олег Синєгубов

Голова Полтавської облдержадміністрації відвідав Гадяччину.

Сім’я Марченко, що проживає в Гадячі, виховує 9 дітей – 7 хлопчиків та 2 дівчинки. Серед них двоє дітей рідні. Мама Наталія Марченко працює старшою медичною сестрою дитячого відділення КНП «Гадяцька ЦРЛ», тато Анатолій Марченко тимчасово не працює. Цей дитбудинок сімейного типу створили в 2017 році. Дім, у якому діти проживають із прийомними батьками, було придбано за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам.

У День святого Миколая родину відвідав голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Очільник області не лише привітав малечу зі святом. Поспілкувавшись із батьками та оглянувши домівку великої родини, він побачив, що у будинку є окремі кімнати із облаштованими місцями для відпочинку, занять та розвитку дітей. Всі діти відвідують гуртки, вивчають іноземні мови та займаються спортом.

Відповідаючи на запитання голови про додаткові потреби для повноцінного комфортного проживання, батьки зазначили, що наразі є потреба у комп’ютерах.

«Ми приїхали не лише дізнатися, як себе почувають діти в прийомній родині, а й надати допомогу. Наприклад, у цій сім’ї дітям потрібні комп’ютери. Один на дев’ять чоловік – це замало в умовах сучасного світу. І ми зробимо все, щоб у них було ще два чи три комп’ютери», – сказав Олег Синєгубов.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дітей та створює умови для їх всебічного розвитку. У таких сім’ях немає вихователів, а є батьки. Дітям приділяють більше уваги. Як зазначив Олег Синєгубов, за такими установами майбутнє. І додав, що керівництво області й надалі робитиме все, щоб їх ставало більше. Всі діти повинні зростати в сім’ї.

Як зазначила начальник служби у справах дітей Ірина Фоменко, в інтернатних закладах нині перебувають діти, які мають і родичів, і навіть одного з батьків. Існуючі інтернати потрібно реформувати за європейськими стандартами.

«Ми не повинні виривати дітей із соціуму, не робити їх ізгоями, а давати їм можливість себе реалізувати, досягти як професійного, так і особистісного зростання, а не обмежуватися лише профосвітою. Тому сімейні форми виховання залишаються пріоритетними формами влаштування долі дитини», – сказала Ірина Фоменко.

Наприклад, у Розбишівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті, яку також відвідав очільник області, виховується 112 дітей. Із них четверо – діти-сироти та без батьківського піклування. Інші мають батьків. Також у закладі навчаються діти з інвалідністю.

Як розповіла директор закладу Катерина Литовченко, діти потрапили сюди на підставі висновків обласної медико-педагогічної консультації, яка визначає предмет навчання цих дітей. Після закінчення закладу діти зможуть отримати тільки робітничі професії, бо вони лише прослухають курс середньої школи.

«З дітьми працюють дефектологи, психологи та логопеди. Наші вихованці потребують особливої корекції. Є в нас й діти з сімей, де складні умови виховання. Вони там потерпають від психологічного тиску. Тож із ними можуть працювати тільки відповідні фахівці», – сказала Катерина Литовченко.

На відміну від цієї школи, діти в Гадяцькому дитячому будинку ходять до загальноосвітньої школи. Нині там виховується 17 дітей. Усі вони перебувають на повному державному забезпеченні та мають необхідні умови для виховання, навчання й відпочинку.

В межах робочої поїздки голова облдержадміністрації відвідав і Гадяцький дитячий будинок. Оглянув, в яких умовах проживають вихованці та привітав їх із Днем святого Миколая.

«Свою турботу ми повинні надавати дітям не тільки цього святкового дня. Наш візит – це не лише подарувати солодощі, а й визначити їхні потреби. Наше завдання як органів влади зробити все, щоб діти знайшли себе в цьому житті та не почувалися покинутими. Забезпечивши їм професійне зростання й всебічний розвиток, дати їм змогу реалізувати себе, а не бути все життя на утриманні держави. Діти повинні виховуватися у сім’ях», – сказав Олег Синєгубов.

Нині є програма Уряду, спрямована на ліквідацію інтернатів для сиріт як пережитків радянських часів. Уряд надаватиме пріоритет сімейним формам виховання дітей.

За словами Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, 12 млрд грн держава виділяє на інтернатну систему виховання. Однак 85% цих коштів витрачаються на утримання самих інтернатів, і лише 15% – безпосередньо на дитину.

Уряд налаштований за 4 роки вдвічі зменшити кількість інтернатів в Україні.

Система Orphus