Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати ініціювали створення робочої групи для проведення інвентаризації земель

Депутати ініціювали створення робочої групи для проведення інвентаризації земель

10 грудня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У засіданні взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Володимир Куцовол, Микола Андрієнко, Василь Стасовський, Ніна Мацько, Микола Жук, Олександр Коросташов, Михайло Бугрій, Олег Діденко, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування області, журналісти.

Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

Присутні заслухали інформацію начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадима Чувпила стосовно стану дотримання у 2019 році юридичними та фізичними особами вимог законодавства України в частині використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів. Депутати звернули увагу на чималу кількість спірних питань, що стосуються права власності на землю, сплати податків за користування землею, виділення земельних ділянок для учасників АТО та визначення кількості і стану земель, що належать сільським радам та ОТГ, які, на їх думку, потребують вирішення.

Голова обласної ради Олександр Біленький вважає, що врегулювати питання землекористування дуже важливо, враховуючи завершення процесу децентралізації та відкриття ринку землі.

«Нині в області інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення проводять лише у Решетилівській та Чорнухинській громадах, результат їхньої роботи можна взяти для прикладу і вже найближчим часом спільно з облдержадміністрацією, фахівцями Держгеокадастру та депутатами обласної ради створити робочу групу, яка б зайнялася питанням проведення інвентаризації земель», – зазначив Олександр Біленький.

Комісія підтримала пропозицію голови обласної ради та ухвалила відповідну рекомендацію.

Також на засіданні депутати схвалили проєкти рішень обласної ради: «Про обласний бюджет Полтавської області на 2020 рік», «Про Стратегію розвитку Полтавської області на 2021 – 2027 роки», заслухали інформацію щодо фінансового забезпечення Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, затвердили план роботи постійної комісії Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин на 2020 рік, розглянули інші питання.

поширити новину: