Ви тут:
Суспільство Україна 

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією №47/3 проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities), з метою просування прав цих людей у всіх сферах суспільного життя, а також залучення уваги широкої громадськості до проблем людей з інвалідністю.

У 2006 році Генасамблея ООН прийняла Конвенцію про права людей з інвалідністю, яка є правозахисним документом з орієнтацією на соціальний розвиток. Конвенція вступила в силу 3 травня 2008 року.

Її принципами є: повага до притаманної людині гідності і особистої незалежності; недискримінація; повне й ефективне залучення та включення в суспільство; повага особливостей людей з інвалідністю та їх прийняття як компонента людської різноманітності й частини людства; рівність можливостей; доступність; рівність чоловіків і жінок; повага країн здібностей дітей з інвалідністю і повагу їх права на індивідуальність. 

За статистичними даними, інвалідність мають близько 15 відсотків населення планети, тож привернення уваги до їх проблем, захисту прав і гідності є обов’язком світової спільноти.